Dwie karty sieciowe, jedna internet druga sieć

Witam wszystkich problem ma się tak:

na płycie głównej mam zintegrowane dwie karty sieciowe, jedną wykorzystuję do połączenia z internetem, drugą do łączenia w sieci LAN kablem cross-over. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że kiedy obie sieci są aktywne, można powiedzieć, że Windows (xp) ustawia połączenie LAN jako domyślne czyli sieć LAN działa internet nie chociaż, że pokazane jest, że oba połączenia są nadal aktywne, kiedy wyłączam połączenie LAN internet działa już normalnie.

Co muszę zrobić, żeby połączenia działały równolegle i niezależnie od siebie?

nie wiem czy będzie działać ale spróbuj zrobić z tych połączeń połączenie mostkowe

Próbowałem w takim wypadku nie działa LAN za to internet śmiga :frowning:

Dokładnie to wygląda tak jak widać tutaj:

d424a57de87a83dfm.jpg

Komputer po środku jest mój, konfiguracja wygląda tak:

Pierwsza sieciówka z tego powodu, ze obsługuje 1gb połączenie jest do LAN’u (192.168.0.1, maska 255.255.255.0, brama i dns 192.168.0.1)

Druga sieciówka INTERNET (192.168.1.2 taki ip przydzielił mi router, maska wiadomo, brama i dns 192.168.1.1)

komputer po prawej jest siostry (połączenie skonfigurowane automatycznie bezpośrednio do routera lub ip 192.168.1.3 już nie pamiętam dokładnie w każdym razie necik działa ale sieć pomiędzy moim a jej komputerem już nie, kompy się nie widzą)

Komputer po lewej jest kumpla z którym założyłem sieć LAN kablem skrosowanym (u mnie ip 192.168.0.2, maska j.w., brama i dns 192.168.0.1)

Kiedy jest tak ustawione, LAN działa bez zarzutu natomiast nie mam połączenia z internetem.

Próbowałem zamienić sieciówki i o dziwo wszystko działa poprawnie wtedy :? jednak oba połączenia mają ograniczenie prędkości do do 100Mb/s

Czy da się rozwiązać ten problem nie zamieniając połączeń na sieciówkach? Bardzo proszę o pomoc.