Dwie karty

Mam płytę Gigabayte GA-F2A88XM ze zintegrowaną kartą Radeon. Oraz kartę PCI NVIDIA GeForce GT 730. Nie wiem…jak w biosie ustawić by były widoczne obie." Kombinowałem" na różne sposoby i bios widzi tylko Nvidie. Chyba , że wyciągnę ją ze slotu , to wtedy widzi Radeona. Bardzo proszę o pomoc.

I tak ma być, dedykowana PCIE GF wyłącza integrę w CPU.

Tylko nieliczne płyty pozwalają na aktywację dwóch kart.

To proste: producent nie przewiduje takiej możliwości. Płyta obsługuje AMD Dual Graphics, i jak łatwo się domyślić - APU będzie działało tylko z kartami AMD.

Jak rozumiem mam wyciągnąć Nvidię i wtedy bios zobaczy Radeona. W Biosie mam ustawić na Force Always activates the onboard graphics whether or not a PCI Express card is installed.

Jak wyciągniesz GF, będzie aktywna integra.

Monitor podłączony do integry.

Jak masz tryb auto lub (Force Always activates the onboard graphics whether or not a PCI Express card is installed). to tak ustaw i zapisz bios Save.

Jak problem, reset biosu przywróci poprawne ustawienia.

Dziękuję bardzo zaraz zabiorę się za robotę. Miłego dnia.

Płyta główna nie ma zintegrowanej karty grafiki - ta znajduje się w APU (jest zintegrowana z procesorem). Jak włożysz zamiast nVidii kartę AMD (obsługującą Dual Graphics), to będziesz mógł korzystać również ze złącz na płycie głównej. Jeśli włożysz kartę niezgodną (np. nVidię) - to wtedy grafika w APU zostanie odłączona by zwolnić linie PCIex, porty na płycie będą niedostępne.

Ok rozumiem…zajmuję się fotografią , i chciałem przetestować kartę tą jak piszesz zna. w APU. Mam monitor
EIZO FlexScan EV2450…cóż na razie stać mnie na taki. I chciałem zobaczyć jaka bedzie różnica pomiędzy kartami.

Wsparcie dla technologii AMD CrossFire™
Wsparcie dla technologii AMD Dual Graphics

Wsparcie APU dla technologii AMD Dual Graphics, tylko na płytach głównych z serii A

I integra, to jest integra i nie ma znaczenia, czy jest w chipie płyty, czy w CPU.