Dwie klawiatury pod jeden komputer

Witam, czy jest możliwość podłączenia dwóch klawiatur, tak aby jedna pełniła rolę zwykłej klawiatury, a drugą chciałbym zaprogramować np za pomocą Autohotkey. Chodzi mi o takie rozwiązanie jak kupuję się klawiaturę programowalną do sklepu, tzn. pod danym przyciskiem można zaprogramować produkt. Tak więc chciałbym aby jedną klawiaturę przeznaczyć na zaprogramowanie pod towar, a druga ma pełnić zwykłą rolę… Zawsze w ostateczności pozostaje zakup takiej klawiatury programowalnej, ale to koszt około 400 zł, a ja mam nadzieję że się to uda jakoś zrobić za pomocą jakiegoś skryptu.

raczej nie da rady, bo dla programu obie klawiatury będą ‘widziane’ jako jedno urządzenie. można by ew. pokombinować z ‘podpięciem’ się pod sterownik klawiatury np. jedna na ps2 a druga na usb i przechwytywać sygnał jednej z nich.

co do samego problemu to można też spróbować w programie autohotkey zaprogramować produkty na obecnej klawiaturze przy użyciu skrótów, np. tylda+1 -> produkt1 itd. można też spróbować użyć jako klawisza ‘funkcyjnego’ (podstawy do skrótów) klawisz windows albo menu podręczne (ten obok windows) albo jakikolwiek inny.

Znalazłem teraz program HIDmacros, który wykrywa 2 klawiatury. Na jednej klawiaturze pod “q” zaprogramowałem symbol towaru, a na drugiej “q” działa jako “q” :slight_smile: W notatniku wszystko ładnie działa, ale w programie do sprzedaży już to nie działa…

Edit.

Problem rozwiązany, musiałem uruchomić program sprzedaży jako Administrator:)