Dwie kopie Windows XP w jednym komputerze na 2 dyskach

Witam. Mam małe pytanko… Mam w komputerze dwa dyski twarde i chciałbym na każdym z nich zainstalować Windowsa. Czy później jest możliwe. aby jeden dysk nie wykrywał drugiego??? Chodzi mi właśnie o to żeby logując się do pierwszego Windowsa nie widzieć w ogóle drugiego dysku i odwrotnie. Czy jest taka możliwość? Jeśli tak to proszę o podanie dokładnej instrukcji wykonania. Pozdrawiam.

jasne że możliwe są dwa wyjścia albo odłączając dysk od płyty głównej, dokładniej kabel SATA bądź IDE albo wyłączając poszczególny dysk w BIOS to wyjście jest chyba lepsze, ale że aby wszystko było ok musisz podpiąć tylko jeden dysk, zainstalować na nim system, potem odpiąć dysk na którym masz już zainstalowany system i podpiąć drugi i także zainstalować system, w przeciwnym razie mogą być problemy z programem rozruchowym.

A co później? Będę miał jakąś konsolę wyboru czy coś takiego? I jak to później będzie z tym drugim dyskiem? Bo wydaje mi się że ładując którąkolwiek kopię to będzie widoczny drugi dysk…

jeżeli będziesz wyłączał dyski w BIOS to po prostu system się załaduje, problem będzie jedynie gdy będą podłączone obydwa dyski

Chodzi mi właśnie o to, żeby oba dyski były ciągle podłączone. Nie ma jakiegoś boot loadera który umożliwiałby te opcje??? Bardzo mi zależy na ukryciu zawartości tych dwóch dysków przed sobą, a nie chce mi się ciągle odłączać któregoś z dysków…

odłanczać nie musisz, poprostu wyłączasz w BIOSie

A da się uruchomić jakąś konsolę z wyborem Windowsa? Tak żeby jeden wykluczał drugiego…

zainstalujesz dwa systemy to masz mozliwość poprostu na starcie wyboru systemu jaki chcesz uruchomić