Dwie pamięci RAM osobno czy Dual?

Witam!

Zastanawiam się jak to jest z tymi pamięciami.

W sklepie mogę kupić 2x1024MB na częstotliwości 1066MHz za około 500zł,

natomiast gdybym kupował oddzielnie 2 pamięci 1024MB 1066MHz, to zapłaciłbym tylko 300zł.

Parametry przecież są identyczne - obie DDR2 i CL5, ten sam typ pamięci i liczba pinów (240)!

Czy jest to dla mnie jakaś różnica, jeśli moja płyta główna zmieści pamięci bez problemu? A jeszcze coś, te 1024MB, to oczywiście nie jest 2x512.

Ten tryb DualDDR2 naprawdę tak dużo daje? Opłaca się wydawać na to 200zł?

Chcę kupować 2GB na wysokich częstotliwościach, bo jest to ponoć dużo lepsze rozwiązanie niż nawet 6GB na niskich częstotliwościach…

Proszę o pomoc! 200zł to zawsze jakaś różnica. 8)

Moja Płyta Główna

te droższe powinny być specjalnie selekcjonowane do trybu dual, ale nie mogę uwierzyć że różnica cenowa jest aż tak duża…

a poza tym, nawet jak kupisz pamięci osobno to i tak będą pracować w dualu (chociaż mogą być problemy, mogą ale nie muszą)

To nad czym się zastanawiasz? - kupuj tańsze. A firma ta sama? - bo różnica cen to również wynik strategii finansowej firmy, te “renomowane” wyżej się cenią mimo iż różnicy w jakości często nie widać.

Droższe - http://www.gral.pl/preview/OCZTechnolog … _print.php

Tańsze - http://www.gral.pl/preview/Kingmax/DDR2 … nt.php?p=0

Te droższe które podałeś mają radiaator i to nie byle jaki, są b. dobre do overlookingu itd., o ile Twój komputer nie będzie wykorzystywany do jakichś wyczynów obliczeniowych, obróbki grafiki lub supernowoczesnych gier to daruj sobie ten wydatek.

Dzięki, już zrozumiałem

Co prawda nie będę raczej “podkręcać”, ale w gry zagram i grafiką się pobawię. Rozumiem jednak, że nie ma sensu wydawać na to 200zł. :smiley: