Dwie partycje systemowe

Windows 7 w moj komputer partycja z systemem jest wyswietlona dwa razy, jak ja usunac ?Tekst sformatowany

A nie jest tak, że w menadżerze dysków w Windows masz przypisane jakimś cudem 2 litery (C i M) do tej samej partycji?
Jeżeli tak jest to można tam wejść, PPM na partycji i usuń literę “M”, aby nie była przypisana.

W menadzerze tej partycji niema, partycja C ma tylko jedna litere

Uruchom cmd.exe jako Administrator, wpisz diskpart (enter), potem list volume (enter) i pokaż mi tu to co pokaże polecenie.

lub zobacz czy sobie poradzi:

mountvol M: /D
1 polubienie

Screen
Fw13ut.th.png

po wpisaniu w CMD mountvol M:/D jest takie cos
Fw1elR.th.png

OK
Wpisz poprawnie to co napisał @krystian3w , bo nie dość, że spacji nie dałeś to jeszcze średnik zamiast dwukropka.
Miało być:
mountvol M: /D
A wpisałeś:
mountvol M;/D

FwELLg.th.png

Podejrzewam, że problem powoduje węzeł w systemie plików NTFS, bo inaczej się tego nie da wytłumaczyć. Na pewno nie jest to punkt montowania i zduplikowany fizyczny wolumen.
Czy przed wystąpieniem tego problemu zmieniałeś może lokalizację dla “Dokumenty”/“Wideo”/“Muzyka” lub innej domyślnej lokalizacji?

Nic nie zmienalem

W każdym razie pod tym kontem bym sprawdził. Wpisz w cmd.exe jako Administrator:

dir /aL /s C:\
a także:
dir /aL /s M:\

Wejdź w zarządzanie dyskami, kliknij prawym przyciskiem na dany dysk i tam masz zmień literę ścieżki i dysku. Występują tam dwie litery przypisane?

Ja znalazłem takie coś: Użytkownik lub jakiś program utworzył dysk wirtualny, który został zamapowany do dysku fizycznego pod inną literą (M). Aby ten “skrót” do dysku usunąć, wejdź w wiersz polecenia z prawami admina i wpisz:

subst <litera dysku> /d

W Twoim wypadku litera M, przy założeniu, że C to naprawdę systemowy dysk… powinno od razu zadziałać.

czyli:

subst m: /d

image

Sprawdź czy samo subst wykryje jakieś “montowanie” pod np. katalog:

M:\: => C:\

Jak nie wykrywa, to może “połączenie zdalne” zduplikowało dysk i takie je będzie widziało:

net use

New connections will be remembered.

Status       Local     Remote                    Network
-------------------------------------------------------------------------------
Disconnected M:        \\foo\scratch          Microsoft Windows Network
The command completed successfully.

Wtedy takie usuwa zapamiętane:

net use * /d

Zadna z komend nic nie wykrywa

Może to:

Tylko trzeba by doinstalować PowerShella.
Możesz też zajrzeć do rejestru:
https://tips.paddyonline.net/home/windows-tips-tricks/registry-hacks/to-change-or-remove-drive-letter-manually-in-registry-editor

Dysku z litera M niema w menadzerze i w rejestrze tez go niema