Dwie różne karty graficzne? czy tak można?

Witam!

Posiadam kartę graficzną GeForce 7900 GS 256MB Galaxy Cooler Master i płytę główną Gigabyte GA-M57SLI-S4, w której można zainstalować 2 grafiki pod PCI-E. Czy muszą to być dwie takie same grafiki? Chętnie bym kupił 512MB ale nie wiem czy można tak łączyć. Jeśli ktoś wie jaka dobra karta by pasowała do mojego sprzętu, był bym wdzięczny za pomoc :slight_smile:

I jeszcze nie wiem jak się nazywa to łączenie kart przy GeForce’ach, bo ATI to chyba się zwie CrossFire :roll:

Z tego co mi wiadomo to karty muszą być te same. To się nazywa SLI

Z tego co ostatnio czytałem to można, np mocniejsza będzie generować obraz a słabsza obliczać fizykę. Ba nawet czytałem o połączeniu Radeona z GeForcem:)

Tak po wgraniu najnowszych sterownikow nvidi mozna połaczyc dwie rozne karty graficzne jedna do generowania grafiki a druga do PhysX tylko nie wiem czy to sie nie tyczy tylko geforce z seri 8 , 9 i nowsze

Można , metodą SLI , karty muszą być te same ,ta karta powinna obsługiwać sli .

http://pl.slizone.com/object/slizone_ho … _1_pl.html

a jak sprawdzić czy obsługuje?

A czy nie będzie przypadkiem tak, że po połączeniu dwóch różnych kart grafiki słabsza będzie spowalniała tą szybszą?

Zależy jak połączysz. Jeśli tak by obie generowały grafikę to będzie spowalniać. Jeśli jedna będzie od grafiki druga od fizyki to zmienia postać rzeczy.

A czy przy starszych modelach można stosować takie kombinacje?

NIe, tylko w tych seriach które mogą obliczać fizykę czyli chyba radeon 4xxx i GeForce 8 i w górę.

Tak myślałem, czyli w przypadku założyciela tematu nie będzie to zbyt opłacalne.

Czyli zawsze może dokupić GF 7900 i połączyć je w SLI

A zapewne wydajniej byłoby sprzedać tę kartę, dorzucić do zaoszczędzonej kasy i kupić nową.

Czyli rozumiem że nawet jak dokupię grafikę z serii 8 to i tak jej nie połączę z moją 7900 GS :frowning:

Tak chyba zrobię.

odpowiednikiem SLi jest CrossFire gdzie mozna stosowac dwie rozne karty graficzne, dzialaja one wtedy w trybie tej wolniejszej w SLI obie musza byc takie same.

Chipsety obslugujace SLI:

nForce4 SLi, nForce 4 SLi x16, nForce 570, nForce 590, nForce 650, nForce 680, nForce 750, nForce 780i, nForce 790i i Intel x58 w wersjach dla platformy AMD i Intel. Modyfikując sterowniki można uruchomić SLi także na Intel i965 i 975X, a także na wszystkich innych zawierających gniazda fizycznie PCI-Express x16 (elektronicznie mogą być 8x i 4x). Ostatnio do grona czipów z SLI dołączył bardzo ciekawy ULI1695 posiadający obsługę SLI PCI-E oraz AGP. Z powodu ogromnego zapotrzebowania na prąd, zaleca się używanie minimum 500 watowych zasilaczy (ja mam 480 i dziala).

pozdro.

Wydzielono 1 post tworząc nowy wątek: Dwie różne karty graficzne? czy tak można?