Dwie różne kości oraz pytanie o dysk twardy

Cześć!
Niedawno kupiłem laptopa poleasingowego w renomowanej firmie.
Zastanawia mnie jednak fakt, ze zainstalowali mi dwie kości różnych producentów.
Chciałem dwie, dla wydajniejszej pracy w Dualu, jednak nie spodziewałem się kości różnych producentów. Wrzucę screeny i miałbym prośbę czy ma prawo to działać jak należy, czy domagać się montażu dwóch takich samych kości?
image
image
image

Druga sprawa to dysk SSD. Poprosiłem o m2 NVME. Jedynie co mieli to dyski Goodram.
Zamontowali mi model Goodram PX500. Na sklepach widziałem różne opinie, jednym działa super inni twierdzą, że szybko pada. Czy faktycznie taki kiepski ten dysk?

Cześć!

Kości mogą być różnych producentów i działać w trybie dual channel. I u Ciebie tak działają.

Nie wiem czy możesz się domagać montażu takich samych kości, bo nie wiem co kupowałeś.

Jedyna rzecz, która mi nie pasuje to częstotliwość. Obie kości są na 2666 MHz a działają na 2400 MHz. Być może możesz to zmienić ręcznie, pamiętaj o właściwych opóźnieniach.

Jest średni.

Dzięki za odpowiedź. Też się dziwiłem że pokazuje około 1200mhz zamiast ponad 1300.
Gdzie szukać ustawień?

A co to za firma która robi klienta w bambuko i daje do laptopa tylko 32 GB RAMu ? :grinning: :grinning: :grinning:

Dziwne pytanie zadajesz. Chciałem 32gb, to wystarczy.

Znalazłem rozwiązanie. Laptop się nie dogaduje z kością Samsunga, albo jest uszkodzona. Sk hynix normalnie pracuje na 2666mhz
Jednak Samsung nie wiedzieć czemu schodzi do 2400mhz i widać, że zamula na niej

Kość Samsunga jest dziwna. Według JEDEC może pracować tylko na maksymalnie 1300 MHz zamiast 1333. Przez to działa tylko na 1200. Dodatkowo zaniża prędkość drugiej kości. Pozbyłbym się jej i wstawił inną, pewniejszą.

To akurat może być problem samego CPU-Z, który nie pokazuje wszystkich profili zapisanych w SPD. Odnoszę wrażenie, że ma jakiś limit dot. ilości profili jakie może zaczytać lub wyświetlić. Spotkałem się z takimi przypadkami wielokrotnie, warto wtedy uruchomić HWiNFO i sprawdzić resztę profili - tam wyświetla wszystkie zapisane w SPD.