Dwie różne rozdzielczości laptop + tv

Witam wszystkich.

Mam laptopa na którym działam w rozdzielczości 1280x800 i podłączam do niego tv HDready czyli 1366x768 poprzez kabel VGA i sprawa wygląda tak:

Mogę uzyskać rozdzielczość na tv 1366x768 tylko jak biorę go jako singla czyli odłącza się ekran w laptopie albo w momencie jak ustawiam cokolwiek innego niż klonowanie obrazu. (czyli jak np rozciągam pulpit na 2 ekrany) - w tych dwóch sytuacjach mogę sobie ustawiać rozdzielczości takie jak chcę.

Niestety problem pojawia się jak chcę mieć obraz sklonowany, wtedy na laptopie rozdzielczość zmniejsza mi się do 1280x768 i taka sama się ustawia w tv i za cholerę nie idzie tego zmienić. :frowning:

Zna ktoś jakiś sposób na ustawienie dwóch różnych rozdzielczości na dwóch monitorach podpiętych do karty ATI w trybie klonowania?

Wyczytałem podobny wątek na stronie ATI i napisali, że to niemożliwe, ale skoro można uzyskać 2 różne rozdzielczości w trybie rozciągania pulpitu to ta “niemożliwość” wynika z ograniczenia programowego, a nie sprzętowego! Także może potrzebny mi program typu TVTOOL tylko, że dla ATI albo pogrzebać gdzieś w plikach i ręcznie wymusić mu odpowiednie rozdzielczości?

Jakieś pomysły?

up

W nVidii to “Dual View” a w ATi to nie wiem

up

Próbowałem kiedyś tak zrobić i nic z tego. Na mojej nvidii działa tylko jako dwa oddzielne ekrany.

niestety nie da się…