Dwie sieci LAN się nie widzą

Witam,

działam na Windows XP sp3. Mam zainstalowanego VirtualBoxa i jest on jako jedno połączenie sieci LAN z podsiecią 192.168.56.x. Mam również drugie połączenie “kablowe” z podsiecią 192.168.3.x. Czy możliwe jest, żeby obiekty podłączone do jednej sieci widziały obiekty podłączone do drugiej sieci bez używania żadnego dodatkowego sprzętu?

pozdrawiam!

Jak widać po adresach ip to są dwie osobne sieci w zasadzie nie jest to możliwe aby urządzenia z dwóch różnych sieci się widziały.

Chociaż to w zasadzie trochę spłyciłem sprawę bo są pewne sposoby na częściowe obejście tego ograniczenia poprzez odpowiednią konfigurację routerów ale nie znając dokładnie topologii (układu) twojej/twoich sieci, jaki masz sprzęt i co dokładnie chcesz osiągnąć nie jestem ci w stanie napisać dokładniej jak to zrobić ani czy z tym sprzętem da się w ogóle to zrobić.

http://www.home-network-help.com/ip-forwarding.html <- może to w jakiś sposób pomoże lub ciekawsze rozwiazanie, ale wymagające podstawowej znajomości konfiguracji routerów CISCO http://altbiz.wordpress.com/2010/02/03/ … irtualbox/ .

wiggly , jakbyś nie zauważył to podane przez ciebie rozwiązanie z pierwszego linka i tak tworzy dwie sieci więc problem i tak pozostaje a rozwiązanie z drugiego linka dotyczy tylko routerów CISCO więc twój post nie wnosi nic do tematu.

Dziękuję za odpowiedzi, ale udało mi się ostatecznie :slight_smile: Ustawiłem w systemie wirtualnym adres z 192.168.3.x, potem w normalnym systemie ustawiłem mostek o adresie z 192.168.3.x tak że ostatecznie mi się wszyscy dogadali. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Jeśli kolega pracuje na systemie gospodarzu i systemie gościu zainstalowanych na jednej maszynie to może użyć połączenie mostkowego z ustawień VB. I nie rozumiem dlaczego rozwiązanie z GNS3 jest bez sensu. To oprogramowanie to emulator routerów CISCO, nie potrzeba fizycznego sprzętu, a router to router nieważne jakiej firmy. A jak ktoś nie chce się bawić CLI to zawsze pozostaje graficzna nakładka SDM.