Dwie sieci LAN się nie widzą

(Faumond) #1

Witam,

działam na Windows XP sp3. Mam zainstalowanego VirtualBoxa i jest on jako jedno połączenie sieci LAN z podsiecią 192.168.56.x. Mam również drugie połączenie "kablowe" z podsiecią 192.168.3.x. Czy możliwe jest, żeby obiekty podłączone do jednej sieci widziały obiekty podłączone do drugiej sieci bez używania żadnego dodatkowego sprzętu?

pozdrawiam!

(scripter1) #2

Jak widać po adresach ip to są dwie osobne sieci w zasadzie nie jest to możliwe aby urządzenia z dwóch różnych sieci się widziały.

Chociaż to w zasadzie trochę spłyciłem sprawę bo są pewne sposoby na częściowe obejście tego ograniczenia poprzez odpowiednią konfigurację routerów ale nie znając dokładnie topologii (układu) twojej/twoich sieci, jaki masz sprzęt i co dokładnie chcesz osiągnąć nie jestem ci w stanie napisać dokładniej jak to zrobić ani czy z tym sprzętem da się w ogóle to zrobić.

(Fokal) #3

http://www.home-network-help.com/ip-forwarding.html <- może to w jakiś sposób pomoże lub ciekawsze rozwiazanie, ale wymagające podstawowej znajomości konfiguracji routerów CISCO http://altbiz.wordpress.com/2010/02/03/ ... irtualbox/ .

(scripter1) #4

wiggly , jakbyś nie zauważył to podane przez ciebie rozwiązanie z pierwszego linka i tak tworzy dwie sieci więc problem i tak pozostaje a rozwiązanie z drugiego linka dotyczy tylko routerów CISCO więc twój post nie wnosi nic do tematu.

(Faumond) #5

Dziękuję za odpowiedzi, ale udało mi się ostatecznie :slight_smile: Ustawiłem w systemie wirtualnym adres z 192.168.3.x, potem w normalnym systemie ustawiłem mostek o adresie z 192.168.3.x tak że ostatecznie mi się wszyscy dogadali. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

(Fokal) #6

Jeśli kolega pracuje na systemie gospodarzu i systemie gościu zainstalowanych na jednej maszynie to może użyć połączenie mostkowego z ustawień VB. I nie rozumiem dlaczego rozwiązanie z GNS3 jest bez sensu. To oprogramowanie to emulator routerów CISCO, nie potrzeba fizycznego sprzętu, a router to router nieważne jakiej firmy. A jak ktoś nie chce się bawić CLI to zawsze pozostaje graficzna nakładka SDM.