Dwie wersje adresu strony (google/amp) I bezpieczeństwo Malwarebytes

Z tego co rozumiem to właśnie usunięcie tego i zastosowanie tych dodatków zwiększy prywatność bo utrudni Google, bing itp. śledzenie użytkownika w sieci.
Oprócz tego nic to nie robi. W sumie jeśli jakaś strona otwiera mi się w amp to mogę ręcznie usunąć to amp i otworzyć normalną wersje.

Cały telefon masz w google. Grzebanie w jakiejkolwiek przeglądarce nie pomoże. W kompie jeszcze się da,

Dodatek automatycznie usuwa.
Co do śledzenia, to trochę blokuję:


Żaden internet antywirus nie wyzamiata tak bardzo, jak rozszerzenia.
Śmiga lekko, bo nie ładują się zbędne elementy od śledzących, do reklam a nawet phishingu itp. Stawiam na bezpieczeństwo.

1 polubienie

No to nie rozumiem, czyli nic nie muszę robić bo i tak to nic nie da na tel?

Ok, rozumiem. Czyli usuwa reklamy co może być przydatne przy unikaniu phishingu oraz pomaga że śledzeniem. Przydatna rzecz, ale nie jest to coś co trzeba mieć by zachować bezpieczeństwo. Dzieki

Root, czysty android( i tak nie jestem pewny)może pomoże. Dlatego używam telefonu z klawiszami. To nie paranoja, tylko już miałem akcję z bankiem.

Czyli mówisz, że root jest dobry czy zły? Akcje z bankiem?

Jak masz roota, to Ci aplikacja bankowa nie zatrybi. Musisz oszukiwać.
A root zawsze dobry, wiesz co się dzieje w telefonie.

Czyli root daje większą kontrolę ale też problemy może powodować?
To ja może nie będę grzebał skoro się nie znam. W razie czego sobie ręcznie zmienię strone z amp na zwyklą. Dzięki za porady. Zobaczę to rozszerzenie do Firefoxa. Tak czy siak rozumiem, że ta sytuacja to nie jest coś czym muszę się zamartwiac.

Na telefon to Opera. Przećwiczone latami.

Jest w porzadku Android obsługuje otwieranie stron w formacie AMP HTML

P.S.
AMP, rodacy, oznacza Accelerated Mobile Pages . Czyli dla nie kumatych, otwieram szybciej strony na komórach, ponieważ “strona” jest trochę inaczej napisana.
I to dotyczy KOMÓREK.
Prosze was. Czytajcie co kto pisze.

PRZYPOMINAM. NA TELEFONIE

Komputer z Windows 10 po zamaskowaniu jako Android też, bo jak niby się na wersji AMP blokuje reklamy - robisz emulacje telefonu po USB/Wi-Fi (raczej po takie coś się sięga jak reklama nie chce wskoczyć przy łatwiejszych metodach reprodukcji).

Nie piszesz czy uparcie używasz Google Chrome.

Jak tak, to może coś da odpowiednia konfiguracja AdGuard:

https://adguard.com/pl/adguard-android/overview.html

Oni mają swój skrypt do dezaktywacji AMP (“przekierowania”):


Jak to bardziej egzotyczna przeglądarka bez obsługi w AdGuard to musisz zobaczyć czy ma swoje dodatki.
I w sumie to Firefox Fenix 85 uznałbym za limit dodatków do grupy egzotycznych.

O telefonie jest mowa. O telefonie. Czy tak trudno rozróznic smartfon od komputera?

Na telefonie mam Chrome. Nie wiem jednak już czy mam coś robić czy też to amp to normalna rzecz a te wykrycia to pewnie jakiś false positive.
Na komputerze używam Mozilli i nie mam tam żadnych amp.

To wyłącznie dotyczy telefonów. W pierwszym poście po twoim Bradlee ci wytłumaczył co to takiego.
Przegladarki desktopowe stron amp nie wyświetlają. No chyba zainstalujesz sobie taką.
https://ampbrowser.com/

W zwykłej przeglądarce też otworzysz domenę cdn.ampproject.org:

https://www-money-pl.cdn.ampproject.org/c/s/www.money.pl/gospodarka/astrazeneca-zostawi-w-polsce-15-mld-zlotych-pierwszy-kontrakt-polski-w-davos-6470504755668609a.html?amp=1