Dwie zainstalowane przeglądarki Firefox

Witam.

W Programach (to coś w panelu sterowania ;)) zauważyłem, że mam zainstalowane dwie wersje Mozilli Firefox: 40.0.2 i 42.0

Starsza wersja ma ikonę zwykłego programu exe tzn. nie ma własnej, natomiast nowsza posiada właściwą ikonę.

Moje pytanie brzmi: czy mogę odinstalować starszą wersję, bo przy aktualizacji się nie usunęła, czy jest to jednak niezbędne do działania programu? Starsza wersja została zainstalowana prawie 3 miesiące wcześniej.

Tak z ciekawości to w win XP było coś takiego, że pokazuje jak często jest otwierany program lecz teraz (win7) nie mogę tego znaleźć. Czy zostało to wycofane?

Co do 1 to możesz, nic się nie stanie. Ewentualnie zwróć uwagę czy nie jest zaznaczona opcja usunięcia danych przeglądarki (zakładki itd). Na 2 nie odp, nie korzystam z 7-ki.

Co do 7 to nwm, nie widzałem.

Zrób punkt przywracania systemu i odinstaluj tą starszą wersję. Jeśli coś nie będzie działaś możesz przywrócić system. Staraj się zachować zakładki i inne ustawienia, żeby nic się nie usunęło.

Przed odinstalowaniem zrób sobie pełną kopię zapasową: używając osobnego programu MozBackup lub rozszerzenia z FF - FEBE. Przywrócenie ustawień to wtedy moment - tak na wszelki wypadek.

Hej,

W siódemce można co najwyżej zobaczyć, kiedy ostatnio uruchamiano program. Dodaje się kolumnę w aplecie Programy i Funkcje.

Pozdrawiam,

Dziękuję za odpowiedzi :slight_smile: