Dwóch dostawców internetu a jeden router

Witam, zamówiłem nowy internet, technicy przyjechali, zobaczyli, że jeszcze stary dostawca jest podłączony i powiedzieli, że nie podłączą, bo nie mogą wychodzić na dach i nie mają tu zasięgu. Wg mnie skłamali ale czy powodem mogło być to że stary dostawca jeszcze był podłączony? Jestem totalnie zielony w tych kwestiach, ale według mnie skoro portów lan jest w routerze kilka, to chyba mogliby się podłączyć

Jeśli to radiówka u tych dwóch dostawców, to nie mogą ci anteny zdjąć i założyć nowej. Poza tym, zasięgu nie ma, więc po co mieliby się podlączać?

1 polubienie

Według mnie skłamali z tym brakiem zasięgu i chyba właśnie przez tą antene o której piszesz.

Gorzej jak antena i okablowanie na wynajem - trzeba by przeczytać umowę jak nie pamiętasz.

Nie rozumiem :stuck_out_tongue: żadnej anteny nikt nie ruszał. Przyjechali technicy od nowego niedoszłego dostawcy, zobaczyli antene i powiedzieli ze nie wychodzą na dach i nie mają tu zasięgu, anteny nie ruszali :stuck_out_tongue:

Mogą używać własnych map zasięgu zamiast sprawdzać realne pokrycie a antenę na oko ocenić co to za model (jak kiepski sokoli wzrok/oko to użyć nawet zoomu optycznego) i nie mieć badań na pracę na wysokości.