Dwóch użytkowników-komunikatory


(Bornholm) #1

Z komputerze jest 2-wóch użytkowników: "a" i " b ". Użytkownik "a" ma zainstalowany oraz użytkuje < Gadu-Gadu>. Folder z "gg" znajduje się na dysku "c" - < program files>. . Jakie wykonać czynności aby był on dostępny dla użytkownika "b". Tak aby ten drugi użytkownik mógł założyć swój profil oraz się zarejestrować. Jeszcze jedno: czy użytkownik"b" może się zarejestrować w "gg" a następnie korzystać tylko z ? gdyż podobno taka opcja powiększa możliwości korzystania z . Może prościej jak to ustawić aby było OK. Użytkownik "b" wolał by ale chce mieć kontakty z użytkownikami "gg".


(system) #2

w wpkontak powinna byc opcja importoj kontakty z serwera gg, tak mi sie wydaje gdyz w tlenie tak jest :slight_smile: a co do twojego pytania o gg to pewnie masz dwa konta uzytkownikow w windows wiec na drugim koncie uruchamiasz gg i dajesz nowy uzytkownik i sie rejestrujesz :slight_smile: zadna filozofia :roll:


(iGreq) #3

N ależy stworzyć nowy profil w GG --> GaduGadu-->użytkownik-->nowy profil

T ak Wpkontakt obsługuje sieć, GG, aby mieć kontakt na Wp z ludźmi z GG należy skorzystać z opcji IMPORT w WP, ale wcześniej trzeba kontakty wyeksportować z GG (GaduGadu --->imprt/eksport--->eksportuj listy kontaktów)


(Bornholm) #4

A czy można jeszcze prościej objaśnić- za bardzo się na tym nie znam.


(iGreq) #5

A no można prościej: :slight_smile:

R obimy nowy profil w GG:

W tym profilu, mamy swoje kontakty, i chcemy je wyeksportować na serwer:

U ruchamiamy program WPKontakt i uruchamiamy w nim sieć GG:

K iedy zapali się zielony kwadracik działa sieć GG, pozostaje jedynie importować kontakty z serwera GG:


(Bornholm) #6

Dzięki okazuje się,że można proście i przejrzyściej. Właśnie o takie podejście do zagadnienia mi chodziło. Liczy się nie tylko wiedza ale też indywidualne podejście do tych, którzy o coś pytają. A nie tak jak robią to niemal wszyscy na forum w miranda.kom.pl a oto kilka cytatów:

Tutaj opcja "zglos ten post moderatorom nie wystarczy", tu trzeba "wezwij psychiatre, bo nie wytrzymam"

a tak na powaznie - uzyj mirandy, poczytaj w FAQ jak zrobic dwa profile i badz szczesliwy

Normalnie możnaby napisać jakiś skrypt php który by automatycznie kasował takie posty i kopał w dupę tych użyszkodników No do prawdy wyborne

Wydaje mi się,że celem forum ; jest między innymi udzielanie porad takim laikom jak ja . Chyba ,że się mylę.


(Lord Yabol) #7

Nie mylisz się.


(Bornholm) #8

Niestety mam jeszcze kilka prostych { ale nie dla mnie } pytań: w sytuacji, gdy użytkownik \"a\" otwiera się; na jego pulpicie jest następująca sytuacja;

  • przy zegarze ukazuje się przekreślona buźka wpkontaktu

  • na monitorze pojawia sie okno < Tworzenie nowego profilu> { oczywiście w wpkontakcie }

Przypuszczam,że w przypadku zlikwidowania przekreślonej buźki przy zegarze problem ten zniknie- tylko jak to zrobić?

Przypominam,że < wpkontakt> instalował użytkownik "b".

Sytuacja użytkowników jest taka,że ani "a" ani "b" nie są administratorami. W praktyce wygląda to tak: Np. do komputera siada "a"- klika na swoje imię i sobie coś tam robi. Potem wykonuje się i przełącz na "b" siada sobie "b" i też coś tam robi.Nikt nie jest zabezpieczony hasłem dostępu.


(system) #9

mozna wpkontakt usunac z autostartu u osobu ktora niechce korzystac z tego programu :slight_smile: ja tak mam u mnie gg jest uruchamiane ze startem windowsa a na profilu brata nie mam gg i wszystko dziala dobrze :smiley:


(Bornholm) #10

Litości ale napisz < krok po kroku > jak to zrobić - opis sytuacyjny jest moim ostatnim poscie. Ja jestem użytkownikiem "b" i pracuję na . Natomiast inny domownik jest użytkownikiem "a" i lepiej aby < wp> mu się nie pętał bo pracuje na "gg"


(iGreq) #11

W iec niech uzytkownik "a" zrobi tak:

P rzycisk START--->Uruchom--->wpisać "msconfig"

W zakładce urochamianych programów (autostart)znaleść WpKontakt i go odznaczyć , nastepnie zresetować komputer.

msconfig0un.th.jpg

D rugi sposób prymitywny ale skuteczny :stuck_out_tongue:

Odinstalować WpKontakt i przy następnej instalacji odznaczyć tą opcję:

instal22wg.th.jpg


(Bornholm) #12

Coś mi się wydaje,że się udało. Wielkie dzięki dla tych wszystkich co okazali wyrozumiałość i cierpliwość. Szczególnie zaś zrozumienie dla czyjejś nieporadności w tym temacie. Do usłyszenia przy najbliższych problemach.