Dwu procesorowa płyta główna


(Piotrus146) #1

Chciałbym się dowiedzieć czy lepiej zakupić płytę główną z wejściami na dwa proce czy jakiegoś dual cora.

Następne pytanie czy można np podpiąć dwa dual cory albo coś w tym rodzaju. Ogólne pytanie wgl jak to się wszystko odbywa :slight_smile:

Proszę o wyczerpujące odpowiedzi PzDr


(Don Pech) #2

Płyty dwuprocesorowe są robione dla stacji roboczych i serwerów. Jeśli chcesz mieć komputer do użytku domowego, nie ma to wgl sensu, gdyż będzie to droga i niezadowalająca inwestycja. Do użytku domowego śmiało kupuj procesor dwurdzeniowy. Do nowszych, wymagających gier możesz zainwestować w czterordzeniowca (dla gier tp. GTA IV i nowszych, które są zasobożerne; będziesz potrzebować też dobrej grafiki, jeśli chces zmieć wszystko na maksymalnych detalach).


(ADR1991) #3

Lepiej dual cora

Można dwa dual cory, ale musisz mieć odpowiednią płytę główną. Takie rozwiązanie to raczej do serwerów.


(Łukasz14) #4

ADR1991 , jak nie wiesz, to się nie wypowiadaj... Dula Core jest lepszym rozwiązaniem od jakiegoś Quada Twoim zdaniem? :expressionless:


(Tobster) #5

A co wykorzystasz 4 jajka na 32 bit XP Home ? Dobre żarty. Policz ile masz aplikacji dla wielu jajek. U uuuu co tak mało ? Kupować trzeba z głową


(Łukasz14) #6

tobster ,

No właśnie, to lepiej teraz kupić 4 jajowca, niż za pół roku/rok sprzedawać tego dwu, żeby kupić cztero ;]


(Emilmlo) #7

Home obsługuje maksymalnie jeden procesor, Professional maksymalnie dwa procesory, oba systemy obsługują do 32 rdzeni.


(Don Pech) #8

Poza tym, gdyby było tak, ja pisze tobster , to po co by wgl robili czterordzeniowce i pracowali nad sześcio- i ośmiordzeniowcami ??

To, że aplikacja obsługuje 4 rdzenie, tzn., że sama potrafi rozłożyć swoją zasobożerność na te 4 rdzenie. Jeśli aplikacja nie obsługuje 4 rdzeni, system sam rozkłada zasobożerność pomiędzy 4 rdzeniami (1 aplikacja na 2 rdzenie).

Jeśli system nie obsługuje czegoś (procesorów, rdzeni, RAMów), my sami możemy to rozłożyć.

Do zadań domowych - dwurdzeniowiec.