Dwu procesorowa płyta główna

Chciałbym się dowiedzieć czy lepiej zakupić płytę główną z wejściami na dwa proce czy jakiegoś dual cora.

Następne pytanie czy można np podpiąć dwa dual cory albo coś w tym rodzaju. Ogólne pytanie wgl jak to się wszystko odbywa :slight_smile:

Proszę o wyczerpujące odpowiedzi PzDr

Płyty dwuprocesorowe są robione dla stacji roboczych i serwerów. Jeśli chcesz mieć komputer do użytku domowego, nie ma to wgl sensu, gdyż będzie to droga i niezadowalająca inwestycja. Do użytku domowego śmiało kupuj procesor dwurdzeniowy. Do nowszych, wymagających gier możesz zainwestować w czterordzeniowca (dla gier tp. GTA IV i nowszych, które są zasobożerne; będziesz potrzebować też dobrej grafiki, jeśli chces zmieć wszystko na maksymalnych detalach).

Lepiej dual cora

Można dwa dual cory, ale musisz mieć odpowiednią płytę główną. Takie rozwiązanie to raczej do serwerów.

ADR1991 , jak nie wiesz, to się nie wypowiadaj… Dula Core jest lepszym rozwiązaniem od jakiegoś Quada Twoim zdaniem? :expressionless:

A co wykorzystasz 4 jajka na 32 bit XP Home ? Dobre żarty. Policz ile masz aplikacji dla wielu jajek. U uuuu co tak mało ? Kupować trzeba z głową

tobster ,

No właśnie, to lepiej teraz kupić 4 jajowca, niż za pół roku/rok sprzedawać tego dwu, żeby kupić cztero ;]

Home obsługuje maksymalnie jeden procesor, Professional maksymalnie dwa procesory, oba systemy obsługują do 32 rdzeni.

Poza tym, gdyby było tak, ja pisze tobster , to po co by wgl robili czterordzeniowce i pracowali nad sześcio- i ośmiordzeniowcami ??

To, że aplikacja obsługuje 4 rdzenie, tzn., że sama potrafi rozłożyć swoją zasobożerność na te 4 rdzenie. Jeśli aplikacja nie obsługuje 4 rdzeni, system sam rozkłada zasobożerność pomiędzy 4 rdzeniami (1 aplikacja na 2 rdzenie).

Jeśli system nie obsługuje czegoś (procesorów, rdzeni, RAMów), my sami możemy to rozłożyć.

Do zadań domowych - dwurdzeniowiec.