Dwukrotne kliknięcie na ikone dysku go nie otwiera

(Lil Matt) #1

Witam

Mam problem a właściwie: miałem jakiś czas wyłączone wszystkie firewall'e i wydaje mi sie ze mam kilka wirusów albo jakiegosszajsu na mojej maszynie ... co jakiś czas komputer całkowicie muli, net zwalnia, często sie zawiesza, kursor myszki sie zacina, gdy nic nie mam otwartego słychać co jakiś czas klikanie jakbym przeglądał coś w przeglądarce internetowej i najważniejszy problem jako domyślną reakcje dla dwukrotnego kliknięcia na ikonie partycji dysku twardego ( każdej partycji ) mam ustawioną funkcje auto a nie otwórz ... musze wcisnać prawym przyciskiem i wybrać otwórz ... troche kłopotliwe to jest niestety

oto log z HJT

http://wklejto.pl/15496

Proszę o szybką pomoc

Pozdrawiam Mateusz

(Spandau) #2

Usuń te wpisy w HJT

Uruchom HijackThis - Do a system scan only - w oknie programu pokaże się log - zaznacz kratki przy podanych wpisach - klikasz Fix checked

Pobierz Combofix ale nie uruchamiaj wklej do notatnika:

Zapisz plik jako CFScript.txt najlepiej aby ikonka tego pliku znajdowała się obok ikonki ComboFix.exe

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe powinno rozpocząć się usuwanie po tym daj log na forum.

Loga wklej na www.wklejto.pl lub http://www.wklej.org/ a w poście daj tylko linka

(Lil Matt) #3

Niestety nie wiem co jest ale Combofix usuwa ten wpis następnie dochodzi do 32'go kroku i kaplica .. nic sie nie dzieje przez bardzo długi czas ... naszczęście reszta kroków które mi doradziłeś pomogła i jest lepiej jak narazie ... dyski otwierająsie normalnie ... do tego zrobiłem skanowanie NOD'em32 znalazło 3 infekcje i je wyleczyło więc teraz powinno być już good

dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

(Rejestracja1) #4

mi ostatnio ten 32 krok robił prawie pól godziny wiec warto poczekać.

(Gutek) #5

Proszę pobrać i użyć Malwarebytes' Anti-Malware

Wciskamy Skanuj , wybieramy dyski do skanowania i Rozpoczynamy skanowanie , na końcu wciskamy Usuń zaznaczone jak będą i Ok  :wink: