DX11-kompatybilność

(Bambosz107) #1

Jak wiemy, dx11 pojawi się wraz z Windows 7. Podobno będzie obsługiwany przez karty graficzne dla dx10, dzięki jakiemuś modułowi. Ale co z grami? Bo np. Assassin's Creed uruchamia się tak: najpierw launcher i updater a potem albo moduł dx9 albo 10. No to co wtedy? A co z np. Call of Duty? Nie obsługuje nawet dx10, no to co wtedy? Możecie to mi przybliżyć?

(PaPuX) #2

Każdy Directx ma w sobie implementacje wcześniejszych wersji.

Więc jeśli masz DX11 to masz i 10,9,8,7...

Gra uruchomi się w takim API w jakim jest pisana.

(Bambosz107) #3

Aha, ok. Ale co z tą kompatybilnością z kartami graficznymi? Czy do tego trzeba bedzie mieć Windows 7?

(slawex1983) #4

Karta graficzna DX10 uruchomi grę DX11, ale bez efektów, które dostępne są dla DX11. Tak samo jak od dawien dawna, czyli DX5, 6, 7, 8, 9. W 10 MS zrobił mały przekręt i nie jest ona wstecznie kompatybilna z wcześniejszymi. 11 Jest już wporządku (kompatybilna z 10).

(Bambosz107) #5

Czyli karta z dx8 uruchomi dx9, ale np. geforce FX5200 nie uruchmi dx10, dobrze rozumuję?

(Liberator) #6

Tak, ale ten przekręt łatwo da się obejść. Ja grałem na Viście w MS Motocross Madness 2, które początkowo nie działało, bo wymagało DX 7. No to rozpakowałem dołączone do gry archiwum DX 7 i wrzuciłem dllki do lokalizacji plików DXa w Viście :smiley: I gierka śmiga pięknie.

(Mateusz Golebiowski) #7

Ciekawi mnie tylko po co ten dx 11 skoro większość gier korzysta z bibliotek DX 9.0 a obsługujące DX 10 jest niewiele

(Bambosz107) #8

Eeeh to wszystko biznes i tyle. DX11 wprowadza teselacje czy coś takiego, a ATI już dawno to w swoich kartach wprowadziło, i mogło to być już przy DX9. No ale to przecież M$ :slight_smile:

(Mateusz Golebiowski) #9

czyli będzie to samo co wcześnie wydadzą jakiejś badziewne karty pod DX 11 coś ala 8600GT lub HD 2600pro będą kosztować coś z 600-700 zł a wydajność pod tym standardem będzie 2-3 fps . A porządniejsze karty będą za 1300-1500 zł które będę mieć wydajność na zadowalającym poziomie nie dzięki postoje xD