Dxdiag - system windows nie może odnaleśc pliku

Mam mały problem , otóż dziś chciałem pograć sobie w colina 2005 ,no i klikam na ikonkę czekam a tu wyskakuje takie coś

no więc włączam postanowiłem uruchomić ten dgdiag i włączyć “Direct3D acceleration” a tu następna niespodzianka wyskakuje mi error że "system windows nie może odnaleść pliku dxdiag… itd. " przeinstalowałem już sterowniki od czego się dało directa mam też najnowszego, którego przeinstalowałem już nie wiem ile razy i i tak klapa , już kompletnie nie mam pojęcia co robić dalej :evil: , dlatego piszę tutaj i liczę na waszą pomoc :wink: .

EDIT :

ostatnie co robiłem przed tym wszystkim to instalowałem nowsze sterowniki do karty graf. i po tym stało się to co opisałem w poscie nr.1

P.S. karta graf to palit 8600 GT sonic+

po 1. nie pisz postów pod postami tylko edytuj. po 2. Prawoklik na pulpit-> właściwości-> ustawienia-> zaawansowane->rozwiązywanie problemów-> i suwak na full. możesz ściągnąć też najnowszego DX http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … tributable

Zainstaluj Swoje sterowniki do grafiki oraz http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … tributable

mam tak ustawione i nic

jak już napisałem najnowszego DX zainstalowałem

o tym też już pisalem wcześniej że sterowniki przeinstalowałem do grafiki jak i do całej reszty tj. procesor, plyta gł, karta dzw. itd.

postanowiłem poszukać tego pliku bo czekam i czekam aż mi ktoś pomoże na forum i nic. Znalazłem plik dxdiag.exe ale nie wiem czy był on tam gdzie być powinien a był tutaj C:\WINDOWS\system32\DX9\DirectX.cab w archiwum rar tak jakby zapomniał się wypakować ?? no cuż ale uruchomić udało mi się to i gry już się uruchamiają normalnie żaden błąd ani nic nie wyskakuje , ale z ciekawości jeszcze sprawdziłem czy da się uruchomić poprzez start>uruchom>dxdiag i i tak mi wyskakuje że “system windows nie może odnaleśc pliku dxdiag…” więc o coz tym chodzi i czy to żle?? bo tak raczej być nie powinno być nie ??

P.S. 3dmark też nie chce się uruchomić bo pisze żebym zainstalował directa 8.1 czyli tak jakby nie wykrywa tego directa chociarz zainstalowany jest

proszę moderatorów o przeniesienie tematu do hardware,sterowniki bo w tym dziale to chyba nigdy nie uzyskam pomocy :evil: