DXVA w WMP12 a filtr z napisami

Do tej pory na Windows 7 x64 korzystałem z funkcji DXVA w programie Media Player Classic Home Cinema, jednak zauważyłem, że w plikach H264 (720p czy 1080p) są delikatne szarpnięcia obrazu, które nie występują w Windows Media Player 12. Powoli skłaniam się ku przejściu na systemowy player, ponieważ da radę bez problemu wczytać napisy z pliku .txt dzięki Direct Vob Sub w K-Lite Codec Pack. Nie wiem jednak, czy wtedy, gdy włączę ów filtr z napisami, to wciąż będę mógł korzystać z DXVA - bo przecież w MPC-HC taka kombinacja nie była możliwa i napisy trzeba było odpalać ręcznie przez “Load subtitles”.

Wątpliwości mam dlatego, ponieważ w WMP12 zużycie procka jest większe o 20% a to mogłoby świadczyć, że film jest wtedy wspomagany nie przez kartę grafiki, a w całości z procka (jakość obrazu za to jest identyczna w obu playerach)

Na marginesie - DXVA to naprawdę fenomenalne rozwiązanie - filmy HD zupełnie inaczej wyglądają, niż na XP.

Windows Media Player 12?

Dziwisz się skoro korzystasz z jakiejś ruskiej modyfikacji 11

Żadnej ruskiej modyfikacji, w Windows 7 domyślną wersją jest WMP 12.

Rozwaliłeś mnie :stuck_out_tongue:

Szkoda tylko, że nad “problemem” będę musiał chyba dumać sam - nikt na forum z dxva nie korzysta 8)