Dyktafon-plik-MP3-jak przerobić

Witam wszystkich Forumowiczów. Nie zaglądam na forum Dobrych programów zbyt często, ale pożytek ze mnie były bu marny. Mam pewien problem. Potrzebuję przerobić (przepraszam za proste słownictwo) pliki z dyktafonu cyfrowego na takie, które odczyta program do tworzenia prezentacji (zdjęcia + muzyka + mój głos zgrany z dyktafonu). Ze zdjęciami i obróbką radzę sobie doskonale. Do prezentacji wykorzystałbym Picassę 3, którą znam (chyba, że polecacie coś innego to będę wdzięczny).

Problem w tym, że Picassa 3 najlepiej czyta pliki MP3. Ze stron Dobrych Programów ściągnąłem już kilka darmowych programów, które ponoć potrafią przerabiać moje pliki z dyktafonu WAV - na MP3. Jednak w praktyce nie potrafię uzyskać finalnego pliku MP3. Prosiłbym o podanie najprostszego programu (zarówno w instalacji, obsłudze jak i języku polskim), który by mi WAV przerobił na MP3. Mam takie programy jak: AudioGoGo, Audacity i jakiś jeszcze. Ten drugi dopytuje się o jakieś lamele, o których nie mam zielonego pojęcia. Coś klikam, coś rozpakowuję, a on nadal się o coś pyta. Myślę, że jest to w tym programie dla mnie zbyt trudne do przejścia. Stad też prosiłbym o coś znacznie prostszego.

Z góry dziękuję - Andrzej

Zerknij do tego tematu. opisuję tam n.in. jak skonfigurować Audacity do współpracy z lame. W razie problemów pytaj dalej :stuck_out_tongue:

Edit:

Sorki, źle wkleiłem link. Już poprawione :x

Przepraszam Cię Grand, ale co to znaczy (url=adres) tego tematu (url). Jestem w tym tak zielony, że abym zrozumiał, to trzeba mi wytłumaczyć jak 70 letniej babci w Bieszczadach. Jest mi wstyd, ale co począć? Konfigurowania jakiegokolwiek programu, o czym wspominasz, to jak dla Ciebie tłumaczenie kłótni dwóch Indian z różnych amazońskich plemion.

Postaraj się użyć darmowego konwertera Format Factory.Powinien sobie z tym poradzić.

http://freefiles.pl/programy/format-factory.html

Dzięki Mariusz za podpowiedź, ale jak klikam na podany przez Ciebie link, to się otwiera jakaś strona i dalej już niewiele mogę zrobić. Znowu wychodzi moja zieleń komputerowa.

Zainstaluj Audacity.

Otwórz w nim plik, który chcesz przerobić (Plik->Otwórz)

Zapisz plik do MP3(Plik->Eksportuj jako MP3…)

Pamiętaj o tym, aby zainstalować Lame Encoder, ponieważ Audacity go używa i będziesz musiał podać lokalizację do pliku lame_enc.dll

Potem już tylko tagi i Zapisz.

tu masz plik lame_enc.dll http://www.dll-files.com/dllindex/pop.php?lame_enc