Dylemat - Galaxy Note czy Galaxy Nexus?

(Tmpmail E Xv7 P Ee4w P) #1

Witam, planuję zakup nowego smartphone'a. Mam na oku dwa telefony ze stajni Samsunga; Note oraz Galaxy Nexus. Oba mi się podobają, tylko mam zastrzeżenia co do wielkości Note. Chodzę przeważnie w jeansach i nie wiem czy telefon zmieści się w kieszeń. Dodam że obu modeli nie widziałem na oczy. Który wybrać?

Małe porównanie wielkości

white-galaxy-note-vs-galaxy-nexus-18-540x394.jpg

(Villy) #2

do jeansów zdecydowanie ci sie nie zmieści note, bierz galaxy s2

(ADR1991) #3

Kwestia pojemności kieszeni.

(scripter1) #4

Samsung Note to ogromne bydle które nie zmieści się w żadnej kieszeni a nawet jakby udało ci się wepchnąć w kieszeń spodni to ja bym nie ryzykował (takiego bydlaka łatwo uszkodzić).

Poza tym jest strasznie nieporęczny jako telefon - zwyczajnie jest za duży.

Najlepiej sam sobie sprawdź w specyfikacji jakie wymiary mają interesujące cię telefony, jeśli ciężko ci jest sobie to wyobrazić to wyrysuj sobie na kartce prostokąt o tych samych rozmiarach.

Tu masz te modele:

http://www.chip.pl/testy/sprzet-mobilny ... switch_t=t

http://www.chip.pl/testy/sprzet-mobilny ... switch_t=t

(xomo_pl) #5

note jest trochę za szeroki do kieszeni spodni.

Miej też na uwadze, że Nexus zapewne dostanie szybko kolejnego Androida, samsungowi idzie to znacznie wolniej lub nie dają w ogóle jeśli chodzi o produkty z serii Galaxy, także brałbym nexus'a...

(Villy) #6

mój ojciec ma galaxy s2 , mam porównanie z innymi modelami galaxy i nie tylko zdecydowanie galaxy s2 wali na łeb reszte, byc może ulega specyfikacją note'owi

(Soren) #7

Z tych dwóch wolałbym nexusa. Note jest po prostu nieporęczny. Jeżeli naprawdę nie potrzebujesz aż tak dużego ekranu to odradzam.

Nexus jest bardzo podobny wydajnościowo do SGS2. Posiada lepszy ekran ale i gorszy aparat.

Osobiście wziąłbym nexusa tylko dzięki temu że ma czystego androida.

(Villy) #8

android niebrandowany to równiez android czysty, a takiego androida można wgrać bez problemu na SGS2. Zapewniam cie że lepiej jest wziąść ze względu na lepszy aparat niż na lepszy ekran.

(Soren) #9

Pisząc "czysty android" nie miałem na myśli brandu a brak nakładek producenta typu touchwiz w galaxy note. Czysty android z holo theme wprost od google.

Jasne można na SGS2 wgrać niby czystego androida. Najbliżej cm9 do takiego ale on ma jeszcze problemy i bugi + autorskie dodatki (więc też taki w 100% czysty nie jest).

Piszesz że lepiej wziąć SGS2 ze względu na lepszy aparat.

Sorry ale ekran w smartfonie odpowiada za 99% interakcji urządzenia z użytkownikiem a sam osobiście w życiu zrobiłem może 5 zdjęć telefonem. Dla mnie aparat nie ma znaczenia.

(Villy) #10

nie zgodzę sie napewno że sgs2 ma zły ekran, być może w zaawansowanych programach diagnostycznych widać różnice, jednakże w normalnym uzytkowaniu ekran sprawuje sie super, jest bardzo czuły i wyraźny

(system) #11

W Nexusie szybciej będziesz dostawać ewentualne aktualizacje :wink: