Dylemat - Galaxy Note czy Galaxy Nexus?

Witam, planuję zakup nowego smartphone’a. Mam na oku dwa telefony ze stajni Samsunga; Note oraz Galaxy Nexus. Oba mi się podobają, tylko mam zastrzeżenia co do wielkości Note. Chodzę przeważnie w jeansach i nie wiem czy telefon zmieści się w kieszeń. Dodam że obu modeli nie widziałem na oczy. Który wybrać?

Małe porównanie wielkości

white-galaxy-note-vs-galaxy-nexus-18-540x394.jpg

do jeansów zdecydowanie ci sie nie zmieści note, bierz galaxy s2

Kwestia pojemności kieszeni.

Samsung Note to ogromne bydle które nie zmieści się w żadnej kieszeni a nawet jakby udało ci się wepchnąć w kieszeń spodni to ja bym nie ryzykował (takiego bydlaka łatwo uszkodzić).

Poza tym jest strasznie nieporęczny jako telefon - zwyczajnie jest za duży.

Najlepiej sam sobie sprawdź w specyfikacji jakie wymiary mają interesujące cię telefony, jeśli ciężko ci jest sobie to wyobrazić to wyrysuj sobie na kartce prostokąt o tych samych rozmiarach.

Tu masz te modele:

http://www.chip.pl/testy/sprzet-mobilny … switch_t=t

http://www.chip.pl/testy/sprzet-mobilny … switch_t=t

note jest trochę za szeroki do kieszeni spodni.

Miej też na uwadze, że Nexus zapewne dostanie szybko kolejnego Androida, samsungowi idzie to znacznie wolniej lub nie dają w ogóle jeśli chodzi o produkty z serii Galaxy, także brałbym nexus’a…

mój ojciec ma galaxy s2 , mam porównanie z innymi modelami galaxy i nie tylko zdecydowanie galaxy s2 wali na łeb reszte, byc może ulega specyfikacją note’owi

Z tych dwóch wolałbym nexusa. Note jest po prostu nieporęczny. Jeżeli naprawdę nie potrzebujesz aż tak dużego ekranu to odradzam.

Nexus jest bardzo podobny wydajnościowo do SGS2. Posiada lepszy ekran ale i gorszy aparat.

Osobiście wziąłbym nexusa tylko dzięki temu że ma czystego androida.

android niebrandowany to równiez android czysty, a takiego androida można wgrać bez problemu na SGS2. Zapewniam cie że lepiej jest wziąść ze względu na lepszy aparat niż na lepszy ekran.

Pisząc “czysty android” nie miałem na myśli brandu a brak nakładek producenta typu touchwiz w galaxy note. Czysty android z holo theme wprost od google.

Jasne można na SGS2 wgrać niby czystego androida. Najbliżej cm9 do takiego ale on ma jeszcze problemy i bugi + autorskie dodatki (więc też taki w 100% czysty nie jest).

Piszesz że lepiej wziąć SGS2 ze względu na lepszy aparat.

Sorry ale ekran w smartfonie odpowiada za 99% interakcji urządzenia z użytkownikiem a sam osobiście w życiu zrobiłem może 5 zdjęć telefonem. Dla mnie aparat nie ma znaczenia.

nie zgodzę sie napewno że sgs2 ma zły ekran, być może w zaawansowanych programach diagnostycznych widać różnice, jednakże w normalnym uzytkowaniu ekran sprawuje sie super, jest bardzo czuły i wyraźny

W Nexusie szybciej będziesz dostawać ewentualne aktualizacje :wink: