Dylemat: KingstonDTI 4GB czy SanDisk Cruzer Micro U3 4GB

Zastanawiam się, który z nich wybrać. Wiem że za tą cenę nie mogę wymagać dużo, ale chciałbym jak najlepszy (prędkość zapisu/odczytu). za ok 30zł

http://allegro.pl/item835892960_4gb_pen … a_24h.html

http://allegro.pl/item833032225_pendriv … zybko.html

Może ktoś z Was posiada taki pendrive i mógłby się podzielić odczuciami? Ew. dajcie jakieś alternatywy

hmmm ja posiadam tego kingstona też 4GB i do zastosowań domowych jest OK, nie mam problemów a do zastosowań instalacji systemu operacyjnego na pendrive nie wiem-nie instalowałem.

Zdecydowanie SanDisk i zdecydowanie bez U3!! Szukaj czegoś lepszego od Kingstona bo plastik padaka, i czegoś bez U3 bo to chore denerwujące oprogramowanie!

Ja mam SanDiska właśnie 4 GB i ogólnie…nie narzekam :wink: - fakt, że wyskakujące okienko z U3 lub czy chcę zaszyfrować może być czasem denerwujące, ale to tylko 1 klik, więc nie przeszkadza. Dobre jest rozwiązanie z diodą, która pokazuje stan pracy. Kingstona też kiedyś miałem 1 GB - ma również didę (mało widoczną ale ma) poza tym szybko ścierają się napisy, oraz bardzo się rysuje obudowa - po miesiącu użytkowania wyglądał jakby miał nie miesiąc, a 2 lata conajmniej :wink:

Moim zdaniem: Bierz Sandiska - za 27zł :o nie zastanawiałbym się - ja swojego kupiłem za…45zł :frowning:

Wiele opinii słyszałem o Kingstonie. Kiedyś był najlepszy a teraz się zepsuł. Może to przez to, że rynek jest zalewany tanimi podróbami tej firmy… Coraz bardziej skłaniam się ku firmie SanDisk. Co do U3 - wydaje mi się, że wyskakujące okno by mi przeszkadzało :stuck_out_tongue: Na stronie SD jest program usuwający launchpada do U3. Możecie sprawdzić czy usunie to okno?

Edit:

jeśli już spróbujecie usunąć U3 to sprawdźcie jakimś programem czy zmniejszyła się prędkość zapisu bo o takich przypadkach też czytałem.

Ja miałem takiego Kingstona, i to nie podróbkę. Po jakimś czasie rozpadł się na pół, tzn. górna i dolna część obudowy się rozłączyły.

Z tym konkretnym Sandiskiem nie miałem do czynienia, mam w metalowej obudowie w przezroczystej silikonowej nakładanej koszulce (kilka kolorów do wyboru). SanDisk to nie najgorsza firma, ogromy producent kart pamięci, wprowadził parę standardów na rynek, w opracowaniu innych uczestniczył.

Co to U3:

http://www.u3.com/

http://pl.wikipedia.org/wiki/U3

To nie jest darmowe, wiec jeśli niepotrzebne, to lepiej poszukać pamięci bez U3, bo będą nieco tańsze.

Skoro producent na swojej stronie umieszcza program do usuwania U3 to niby dlaczego miałby nie usunąć, zastanów się.

Ok. Wybór padł na SanDisk Cruzer Micro. Dzięki za pomoc.