Dylemat: KingstonDTI 4GB czy SanDisk Cruzer Micro U3 4GB


(matio) #1

Zastanawiam się, który z nich wybrać. Wiem że za tą cenę nie mogę wymagać dużo, ale chciałbym jak najlepszy (prędkość zapisu/odczytu). za ok 30zł

http://allegro.pl/item835892960_4gb_pen ... a_24h.html

http://allegro.pl/item833032225_pendriv ... zybko.html

Może ktoś z Was posiada taki pendrive i mógłby się podzielić odczuciami? Ew. dajcie jakieś alternatywy


(Dawiddek55) #2

hmmm ja posiadam tego kingstona też 4GB i do zastosowań domowych jest OK, nie mam problemów a do zastosowań instalacji systemu operacyjnego na pendrive nie wiem-nie instalowałem.


(FXJ) #3

Zdecydowanie SanDisk i zdecydowanie bez U3!! Szukaj czegoś lepszego od Kingstona bo plastik padaka, i czegoś bez U3 bo to chore denerwujące oprogramowanie!


(stranger 004) #4

Ja mam SanDiska właśnie 4 GB i ogólnie...nie narzekam :wink: - fakt, że wyskakujące okienko z U3 lub czy chcę zaszyfrować może być czasem denerwujące, ale to tylko 1 klik, więc nie przeszkadza. Dobre jest rozwiązanie z diodą, która pokazuje stan pracy. Kingstona też kiedyś miałem 1 GB - ma również didę (mało widoczną ale ma) poza tym szybko ścierają się napisy, oraz bardzo się rysuje obudowa - po miesiącu użytkowania wyglądał jakby miał nie miesiąc, a 2 lata conajmniej :wink:

Moim zdaniem: Bierz Sandiska - za 27zł :o nie zastanawiałbym się - ja swojego kupiłem za...45zł :frowning:


(matio) #5

Wiele opinii słyszałem o Kingstonie. Kiedyś był najlepszy a teraz się zepsuł. Może to przez to, że rynek jest zalewany tanimi podróbami tej firmy... Coraz bardziej skłaniam się ku firmie SanDisk. Co do U3 - wydaje mi się, że wyskakujące okno by mi przeszkadzało :stuck_out_tongue: Na stronie SD jest program usuwający launchpada do U3. Możecie sprawdzić czy usunie to okno?

Edit:

jeśli już spróbujecie usunąć U3 to sprawdźcie jakimś programem czy zmniejszyła się prędkość zapisu bo o takich przypadkach też czytałem.


(MaRa) #6

Ja miałem takiego Kingstona, i to nie podróbkę. Po jakimś czasie rozpadł się na pół, tzn. górna i dolna część obudowy się rozłączyły.

Z tym konkretnym Sandiskiem nie miałem do czynienia, mam w metalowej obudowie w przezroczystej silikonowej nakładanej koszulce (kilka kolorów do wyboru). SanDisk to nie najgorsza firma, ogromy producent kart pamięci, wprowadził parę standardów na rynek, w opracowaniu innych uczestniczył.

Co to U3:

http://www.u3.com/

To nie jest darmowe, wiec jeśli niepotrzebne, to lepiej poszukać pamięci bez U3, bo będą nieco tańsze.


(Breitner) #7

Skoro producent na swojej stronie umieszcza program do usuwania U3 to niby dlaczego miałby nie usunąć, zastanów się.


(matio) #8

Ok. Wybór padł na SanDisk Cruzer Micro. Dzięki za pomoc.