Dylemat którą wybrać Nokię

Nokia N82 vs Nokia X3

No właśnie… co polecicie i dlaczego. Ja niestety mam dylemat w tej sprawie.

Dokładnie. Jak dla mnie każdy telefon z jakimkolwiek systemem operacyjnym (np. N82 z Symbianem) jest lepszy od wszystkich javowych modeli (zwanych też z softem producenta) razem wziętych. To zależy czy odczuwasz potrzebę posiadania smartfona (N82) czy wystarczy Ci zwykły telefon (X3). Pomyśl na jakich funkcjach Ci zależy i sprawdź albo zapytaj który takowe posiada.

A co to za stek bzdur? Wiesz co to jest system operacyjny?

Każdy telefon ma system operacyjny: Nokia OS, S40; S60; S80; BadaOS, iOS, Android, Maemo… jest ich masa. Każdy ma swoje wady i zalety. Część albo i wszystkie obsługuję Jave, przynajmniej Sx0 obsługuje. Każdy ma wystarczajaco dużo lub masę aplikacji do zainstalowania.

D@rius , ja bym wybrał X3 - przede wszystkim jest nowszy, szybszy i stabilniejszy. Na S60v3 na podobnym procku już się przejechałem - 3 twarde resety, notoryczne przycinki, czasami zwiechy, komunikaty “za mało pamięci”, resety… masakra. Miał być dobry telefon, a był szmelc który nie powinien przejść kontroli jakości.

Zrób jak uważasz, kupisz N82 to kupisz, a nóż będziesz zadowolony, ale jakby co to ostrzegałem.