Dylemat: Mac czy Windows

Witam!

Nadszedł już czas na wymianę laptopa. Mój budżet to około 2 tysięcy. Od dłuższego czasu myślę nad makiem, ale blokuje mnie cena.

Do wyboru mam więc używanego Maka, lub nowego laptopa z windowsem. Jestem początkującym informatykiem. Od jakiegoś czasu również dużo pracuje w webmasteringu, a co za tym idzie mam dużo do czynienia z edytorami grafiki. W gry gram bardzo rzadko, więc to przeszkodą nie jest w zakupie maka. Z komputerami od apple nie miałem wiele do czynienia.

Co byście zrobili na moim miejscu?

Myślę że tutaj pomoże jedynie wróżbita Maciej.

Cześć,

Podaj przykładowe specyfikacje urządzeń, które cię interesują a łatwiej będzie ci coś doradzić.

Na ten moment mogę powiedzieć tylko tak - wybierz Maca, jabłuszko jest ładniejsze :slight_smile:

Podam przykładowe porównanie urządzeń w tej cenie:

Lenovo G510  (15,6")

Intel Core i5-4210M (2 rdzenie, od 2.6 GHz do 3.2 GHz, 3 MB cache) 

RAM 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz) 

1000 GB SATA 5400 obr.

Grafika: AMD Radeon R5 M230

 

-Apple MacBook AIR A1369 (używany)

Core 2 Duo 2.13ghz

4Gb RAM

128gb SSD

Model z 2010 roku.

Karta graficzna to GeForce 320M.

Pierwsza zasada jest taka"co nowe to nowe" a patrząc na te dwa sprzęty ewidentnie widac że pierwsza maszyna jest wydajniejsza.

Gdybym to ja miał wybierać to z miejsca postawiłbym na produkt od Lenovo.

Powiedzmy to prosto:

 

Mac - świetna platforma o dużej stabilności, z łatwym do opanowania interfejsem, i świetną kooperacją z chmurą Apple i iUrządzeniami. Bardzo dobry do domu, idealny do pracy, kiepski do gier.

 

Windows - dobra platforma o dużej wydajności, szerokiej kompatybilności, oraz podatna na modyfikacje interfejsu. Świetny do domu, dobry do pracy, Idealny do grania w gry.

 

Wybór należy do ciebie, choć sam poleciłbym Maka z jednego powodu: rozdzielczość ekranu. 1366x768 na ekranie 15’6 to tragiczna i rozpikselowana rozdzielczość. Nie byłbym w stanie patrzeć na coś takiego dłużej niż 20 sekund. 1440x900 to ładna i dobrze dobrana (szok! Apple robi dobre rzeczy) rozdzielczość do ekranu 13’3 cala, na dodatek zapewniająca większą przestrzeń użytkową niż ekran 15’6. Brałbym Maka gdybym mógł.

Porozglądam się jeszcze za czymś lepszym od apple w podobnej cenie . Może spróbuję poszukać za granicą ciekawej oferty. 

Windowsem jestem już troszkę znudzony, a urządzenia marki apple zawsze przyciągały moją uwagę.

Dzięki wielkie za porady! 

Za 2 tysiące nie kupisz żadnego Maca o porównywalnej wydajności, co laptop w tej sam cenie, a w dodatku nowy.

 

Jeżeli kieruje Tobą jedynie chęć spróbowania czegoś innego, a nie konkretne wymagania co do softu, to kupowanie znacznie słabszego sprzętu tylko dla samego posiadania jabłka z tyłu obudowy mija się z celem.