Dylemat między konsolą a częściami do PC

Cześć, mój budżet wynosi 2,2 tysiące zł. Mam dylemat.Czy bardziej opłaca się kupić konsole (w tym wypadku PS4), czy części do tego komputera, tak żeby gry takie jak Watch Dogs 2,Wiedźmin3,Mafia3, chodziły na średnich/wysokich i były grywalne czyli miały FPS w granicach 40-60.

Win 7 64 bit Home Premium
6 gb RAM
Intel Core i3 CPU 530 @ 2,93 GHz
Nvidia GeForce GTX 650 Ti

Nie wiem jak sprawdzić zasilacz,płytę główną i co tam jeszcze będziecie potrzebować.Wiem też,że mam dysk SSID czy jakoś tak.

Drugie zapytanie,dotyczy konsoli.Jeżeli mam do wyboru PS4 Slim i PS4 Pro,a nie mam telewizora 4k, i nie zamierzam go kupywać to bardziej opłacalne będzie kupienie konsoli PS4 Slim?

Dzięki i pozdrawiam

Przypominam, że na PS4 i XOne max to 30 fps.

Szczerze to nie znam się na FPS, chodzi mi jedynie o to,żeby gra chodziła płynnie bez żadnych ścinek itp.

[quote=“Xeshey, post:1, topic:522164, full:true”]
Cześć, mój budżet wynosi 2,2 tysiące zł. Mam dylemat.Czy bardziej opłaca się kupić konsole (w tym wypadku PS4), czy części do tego komputera, tak żeby gry takie jak Watch Dogs 2,Wiedźmin3,Mafia3, chodziły na średnich/wysokich i były grywalne czyli miały FPS w granicach 40-60.

Win 7 64 bit Home Premium6 gb RAMIntel Core i3 CPU 530 @ 2,93 GHzNvidia GeForce GTX 650 Ti

Nie wiem jak sprawdzić zasilacz,płytę główną i co tam jeszcze będziecie potrzebować.Wiem też,że mam dysk SSID czy jakoś tak.

Drugie zapytanie,dotyczy konsoli.Jeżeli mam do wyboru PS4 Slim i PS4 Pro,a nie mam telewizora 4k, i nie zamierzam go kupywać to bardziej opłacalne będzie kupienie konsoli PS4 Slim?

Dzięki i pozdrawiam
[/quote]Cześć,
czy ja już Tobie przypadkiem nie odpowiadałem? W każdym razie na pewno w bardzo podobnym przypadku…
40-60 stałych fpsów, to mniej więcej taki komputer: i5-7400 lub lepiej 7500, GA-B250M-DS3H, DDR4 2x4GB lub 2x8GB 2400MHz,1060 6GB Palit Jetstream lub rx480 8GB MSI Gaming. To jest podstawa, resztę jak obudowa, może zasilacz (jeżeli przyzwoity) czy dyski można zatrzymać i tym samym przyoszczędzić na zestawie.
Ewentualnie można poczekać do maja na tańsze nowe procesory AMD. Może będą dobre, może chociaż wymuszą spadek cen.

[quote=“WalterW, post:2, topic:522164, full:true”]
Przypominam, że na PS4 i XOne max to 30 fps.
[/quote]PS4 Pro ma opcję większa rozdzielczość/mniej klatek lub odwrotnie. Poza tym doszedł tryb “boost”, który pozwala na płynniejszą grę w starsze tytuły tworzone gdy jeszcze nie wiadomo było czym będzie Pro.

Nie rozumiem w czym problem, na konsoli da się grać tylko w niektóre tytuły, celowanie bez myszy jest niewykonalne.
Gry na konsolę są droższe.
Co więcej niż gierki zrobisz na konsoli?

Konsola teoretycznie mogłaby być np dla mnie atrakcyjna. Przy ograniczonym budżecie komputer i jego ulepszanie do najnowszych gier bywa problematyczne. Niestety sterowanie jakimkolwiek padem jest dla mnie piekłem. Nie umiem, nie lubię i jakoś nie chcę takowym grać :smiley:

Moim zdanie nie ma wielkiej różnicy pomiędzy 30 a 60fps i warto kupic ps4.Ja sam mam zamiar kupić pc głównie do gier online np. Gta v online.Bo nie jest wymagany abonament .
Ps:posiadam ps4