Dylemat nad wyborem pakietu zabezpieczajacego!

Heja !

Mam mały dylemacik otóż obecnie używam NIS2010 i jest w sumie ok , ale zastanawiam się nad KIS2010 - co sądzicie o tych pakietach , który z nich ma lepszą skuteczność w ochronie komputera , który z tych programów ma lepszy firewall a który antywirus , no i ogólnie który jest leszy jako całość :wink:

Proszę o opinie ludzi którzy naprawdę mają wiedzę w tym co piszą , nie interesują mnie opinie ludzi którzy mało wiedzą a swoje opinie wyrażają bezpodstawnie - nie testującą żadnych z nich!

PS. Chcę nadmienić że u mnie rozsądek jest nr.1 później pakiet zabezpieczający - dlatego w sumie nigdy nie miałem problemu z żadnym programem zabezpieczającym , a używałem róznych kombinacji ( nod32 z outpost FW pro i MBM, KIS2009 z MBM, teraz używam NIS2010 i MBM).

Podsumowując chodzi mi po poprostu który z tych pakietów mimo rozsądku najlepiej chroni :stuck_out_tongue:

Z góry dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

Ja stawiałbym na NISa, KIS nie przypadł mi do gustu.

Jak Ci się skończy licencja na NIS, możesz sobie przetestować przecież na miesiąc KIS. Oba pakiety w testach wypadają podobnie, ale takie rankingi nigdy mnie nie przekonują, wolę się kierować opinią osób używających danych programów. W wypadku tych pakietów spotykałem się właściwie tylko z opiniami pozytywnymi.

Sam uzywam Kasperkyego na dwóch komputerach od wersji z numerkiem 6 i zawsze byłem zadowolony z tej aplikacji. Nigdy nie zdarzył mi się problem z wirusem. Raz na trzy miesiące uzupełniam ten pakiet skanem z SuperAnti Spyware (zawsze coś znajdzie, bo jednak specjalizuje się w tych mniej groźnych zagrożeniach) i Dr. Web (nie odkrywa nic, czego nie zobaczyłby KIS). Taka dodatkowa kontrola, w sumie niepotrzebna.

Wersja KIS z numerem 2010 pobiera trochę więcej zasobów przy samym skanowaniu, ale subiektywnie jest lżejsza w normalnym trybie pracy od wersji poprzednich.

Oba pakiety są aplikacjami z najwyższej półki i moim zdaniem spokojnie chronią komputer, a przy wyborze możesz się co najwyżej kierować indywidualnymi preferencjami.

@sebos_krk:

właśnie chodzi o to że licencje na NIS’a mam jeszcze na dość długo - oczywiście legalny zarejestrowany klucz ale wydaje mi się że NIS nie skanuję pobieranych plików spakowanych np. w Rarze i dopiero po przeskanowaniu ręcznym (również spakowane pliki) zaczyna “coś” się dziać . Jeśli pobieram plik .exe z jakieś strony producenta który nie jest spakowany to po download’zie pokazuje mi czy plik jest czysty czy nie a tak jak wspomniałem wyżej z rarem jest inaczej tzn. cisza!

Mam dylemat gdyż ogólnie do KIS nie mam wyrobionej opinii a wiem ze NIS jest bardzo dobrym rozwiązaniem ( ale warto mieć lepszy pakiet jeśli jest takowy ) :stuck_out_tongue:

Dodane 19.12.2009 (So) 14:09

…aha a który z tych pakietów ma lepszy firewall tzn. lepiej konfigurowalny oraz lepiej chroniący przed atakami? :slight_smile:

Na ikonce NIS w trayu klikasz PPM i Otwórz program NIS potem w zakładce komputer klikasz ustawienia i na samej górze jest Skanowanie Plików skompresowanych.Włączasz potwierdasz na tak i NIS skanuje archiwa rar itd

edit: wg matouseca kasper ma lepszy fw. - http://www.matousec.com/projects/proact … esults.php

Ja mam tą opcję włączoną mimo to wydaje mi się że podczas pobierania plików skompresowanych nie skanuje ich - bo nie pokazuję w okienku czy pobrany plik jest bezpieczny…

Pewnie to robi przy rozpakowywaniu plików.

no tak ale lepiej żeby wyłapywał już to podczas pobierania i w razie potrzeby usuwał zainfekowany plik zanim ściągnie się on cały , dodam jeszcze że mam włączoną opcje usuwania zainfekowanych plików skompresowanych :stuck_out_tongue:

Odkąd pamiętam zawsze używałem NIS’a, raz mi sie zdarzyło potestować KIS’a i jednak wróciłem do Nortona. Kiedyś miałem już zrezygnować z tego pakietu (za czasów kiedy był to prawdziwy zamulacz) teraz wszystko się zmieniło na lepsze, jak sam pewnie wiesz. Polecam Nortona na 100% :slight_smile: Sam teraz używam , subskrypcja niedawno odnowiona :slight_smile:

Też polecam NIS. Używam od przeszło roku - według mnie nie ma lepszego. Kompletna ochrona przy nieznacznym zużyciu zasobów - nawet podczas pełnego skanowania włączam sobie film i nie czuję, że Norton pracuje.