Dylemat nt. pamięci DDR2

Mam zainstalowane w kompie 2x 1024 MB Kingston KVR 800, przy starcie systemu bios pokazuję dual 128bit i jest wszystko dobrze żadnych problemów.

Testy pamięci z Everestu:

odczyt: 8073

zapis: 8445

copy: 7013

czas oczekiwania pamięci: 52,2

Ale dokupiłem jeszcze jedną taką samą kostkę tyle że 1GB, Vista wszystko ładnie wykrywa 3GB, tyle że teraz w biosie pokazuję przy starcie: single 64bit

Testy pamięci z Everestu:

odczyt: 5713

zapis: 5736

copy: 5645

czas oczekiwania pamięci: 52,3

Czyli przy dwóch kostkach pamięć pracuję w dualu i jest szybsza, a przy trzech kostach w trybie single i jest wolniejsza.

Teraz nie wiem co mam zrobić?

Chciałbym żeby system był jak najszybszy i najwydajniejszy przy tej mojej konfiguracji.

Błękitna Stal , sprzedaj te 3 GB i kup 2x2 GB RAM w dualu :wink:

Też tak myślałem, ale to jest ostateczność :slight_smile:

Dodam jeszcze że przy 3GB wynik 3dmarka jest o ok. 150 marków niższy niż przy 2GB :-x

3dmark to syf :stuck_out_tongue:

Sprawdź wydajność w grach, czy się polepszyła czy nie

w Dual’u ramy działają szybciej, wiec teraz widać ze 3GB nie pobiją 2GB w Dual’u

albo sprzedasz te co masz i kupisz nowe albo wyjmij jedną i sprzedaj :slight_smile:

PS. Bawisz się w OC?

Błękitna Stal , jeśli bawisz się w OC to bierz Cruciale Balastixy lu Goodramy 900 :slight_smile:

a co by dało, jeżeli bym obsadził 4 banki po 1 gb? czyli bym jeszcze dokupił 1gb, wtedy byłoby w dualu?

Co do OC to będę się bawił :slight_smile: ale narazie poczekam na odpowiedni cooler (mam boxa)

CPU-Z w DRAM Freqency jest 376,7 czy to normalne?

Tak, jeśli masz nieodpowiedni dzielnik, to możesz mieć tyle.