Dylemat pomiędzy wyborem karty GF9800GTX,9600GT,8800GT

(Ybujla) #1

Witam. Składam nowego PC . Jedyne co zostało do zakupu to karta graficzna. Mam ogromny dylemat . Panowie w skelpie starali się wybrać dla mnie jak najlepszą karte . Ja osobiście nie mogę się zdecydować czy ma to być GF 8800 GT ASUSA , czy GF 9600GT GIGABYTE. Jednak przeglądając oferty na komputroniku , tam gdzie chce kupić jedną z kart wpadła mi w oko jescze jedna karta a mianowicie GF9800GTX GIGABYTE. Chcę kupić najlepszą z nich , 512 MB , 256 bit . Reszta parametrów pomiędzy tymi 3-ma kartami jest bardzo zbliżona , lecz chciałbym się Was poradzić , zobaczyć co sądzicie o tych kartach. Ceny jakie mnie interesują to max.600 zł.

Linki:

GF9800GTX

GF8800GT

GF9600GT

(Marjaan) #2

jakiś z ATI Radeon HD 4850, będzie po prostu lepszy :slight_smile:

(Larry Bigl) #3

Fakt HD4850 o niebo lepszy ale pytanie cyz autor da sobie przemówić do rozsądku.

(Depedro70) #4

inne sklepy które oferują taniej.Z tych kart najlepsza gf 9800 gtx.Lepszy wybór Radeon 4850.

(Peter051c) #5

Spawdz sobię na emarket.pl tam masz duży wybór kart nawet tanich popieram to co inni mówią radek bedzie najleprzy sam mam radeona i jest bardzo dobry ge force nie są takie aż wydajne jak już to musiał byś kupować z serii 280

(Ybujla) #6

Karty z chipsetem Radeon są owiele bardziej droższe , a patrząc na ich parametry są porównywalne z parametrami kart GeForce. Większość gier jest tworzona pod GeForce (loga przy włączaniu) , dzięki za zainteresowanie tematem. Napiszę za 2 tyg. jaką karte kupiłem .

(Marjaan) #7

Co ?!

nie patrzy się na parametry... [częstotliwości itp]

patrzy sie na wydajność, a ten radeon bije je na głowe...

(dragonn) #8

http://www.frazpc.pl/artykuly/622/GIGAB ... /uderzenie poczytaj sobie co jest lepsze, w większość testach wygrywa ati hd4850.

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #9

CLICK

Nawet gostek opisujący kartę napisał :

PS: Jaką rozdzielczość ma twój monitor, jak jakąś małą (około 1280x1024 ) to 512mb spokojnie starczy.

(Krzysieek88) #10

To jakiś nowy sposób dobierania pamięci na karcie do rozdzielczości w jakiej się pracuje ? :lol: W takim razie, ja pracując na 2048×1536 powinienem mieć prawie 2GB pamięci na karcie :x . Do zwyczajnej pracy na komputerze wystarczy nawet 256mb (których i tak nie wykorzystasz). A to w jakiej rozdzielczości się gra, to też inna sprawa. Daruj sobie takie porady, nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Poza tym, jak monitor może mieć rozdzielczość ? Ma taką, jaką sobie dana osoba ustawi. Pozostaje tylko kwestia tego, jaką najwyższą jest w stanie obsłużyć.

PS. Ufaj zawsze temu co piszą na allegro. Logiczne że każdy zachwala swój towar, co nie zawsze jest w 100% zgodne z rzeczywistością. Z czasem Ci przejdzie jak się na czymś "przejedziesz".

(Larry Bigl) #11

Jest to o tyle ważne, że jeśli monitor pracuje z rozdzielczością maksymalną np 1920x1650(czy jakoś tak) to tekstury będą zajmować więcej i to dużo więcej niż takie w rozdziałce 1280x1024, w związku z czym gdy karta będzie mieć za mało pamięci będzie musiała często doczytywać tekstury;]

(system) #12

ja myślę że to zależy od wielu czynników ale 9600 GT wcale nie jest gorsza od 8800 GT