Dylemat przy zakupie monitora 24 cale

W przyszłym tygodniu mam zamiar kupić monitor: 24 cale lub więcej, 1920 x 1200 lub więcej, max 5ms. Cena do ok 2000 zł. Po wielu poszukiwaniach wybrałem : NEC EA234WM i IIyama Pro Lite XB2485 WSU. Monitor służyć ma głównie do gier i pisania tekstu; filmy na komputerze oglądam sporadycznie. Proszę o wasze opinie - który byłby lepszy lub o ewent. inne sugestie.

taurus , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

monitor w tej cenie do gier i filmów mija się z celem. polecam ci tańsze również bardzo dobre monitory a resztę kasy możesz przeznaczyć na coś innego:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … ?page=0,17

Dziękuję za odpowiedź. Obecnie używam Samsunga 1920 x 1200, ale niestety po 5 latach użytkowania się biedak wypalił (tzn zamiast czarnego tła wyświetlają się czarne i czerwone kreski, co wygląda fatalnie i nieraz uniemożliwia granie).

Nie wiem, skąd taki pęd do zmniejszania rozdzielczości. Być może moje oko nie zauważy różnicy, ale czułbym się oszukany kupując mniej (pikseli) za porównywalne pieniądze. Z drugiej strony, monitory o wyższych rozdzielczościach kosztują (jak dla mnie) kosmiczne pieniądze.

Reasumując, nastawiłem się (psychicznie) na 1920 x 1200. Monitory, o których wspominam powyżej, w zasadzie różnią sie matrycą (NEC ma TN TFT a iiyama - IPS). IIyama nie ma złącza HDMI. Pozostałe różnice (waga, pobór mocy, częstotliwośc pozioma i pionowa itp) nie maja dla mnie znaczenia albo - nic mi nie mówią.

Może jest na forum ktoś kto ma monitor z IPS i napisze, czy rzeczywiście (opisywane w internecie) smużenie przy szybkich FPS jest takim problemem? Z przeczytanych przeze mnie informacji wynika, że wazny jest czas reakcji, a oba te monitory mają 5 ms.

Ze względów finasowo - podatkowo - oczywistych musze podjąc decyzję w przyszłym tygodniu.

Prosze także o sugestie dotyczące innych firm.