Dylematy z zabezpieczeniami mojego komputera

(Ziomek Zemsty) #1

Obecnie posiadam program anty wirusowy avast 4.8, zaporę systemu windows, Comodo Firewall Pro i Spybot search & destroy. Według mnie to dobre zabezpieczenia, ale ostatnio w magazynie CHIP na płycie był pakiet zabezpieczający Bit Defender internet security 2009, który niby zapewnia kompleksową ochronę, posiada wszystkie wymienione wyżej programy, a także wiele innych. Licencja jest na rok. Prawdopodobnie po tym roku będę musiał z powrotem wrócić do poprzednich zabezpieczeń. I czy kod rejestracyjny z avasta będzie dalej ważny? Czy prozsąc o nowy kod będą chcieli nadać mi nowy. Proszę pomóżcie, bo bit defendera mogą zarejestrować do 25 lutego.

(Fat-Man) #2

Bez problemu dostaniesz nowy kod na nastepny rok.

(Ziomek Zemsty) #3

Ok. Postanowiłem zainstalować Bit Defendera, bo moją mamę strasznie denerwuje okienko "Reminder" wyskakujące co chwila na pulpicie. Mam jeszcze jedno ważne pytanie. Czy najpierw odinstalować avasta, comodo i spybota, a potem wgrać Bit Defendera, czy najpierw Bit Defendera, a potem odinstalować avasta, comodo i spybota? Pytam bo słyszałem, że nie powinno być na kompie dwóch antywirusów jednocześnie. A może da się jakoś zrobić, żeby to okienko "reminder" się nie pokazywało. I tak po 20.02.09r. zainstaluje bit defendera, ale wolę jeszcze trochę poczekać ze starymi bo i tak czas aktywacji mam do 25.02.09r.

(Fat-Man) #4

Dokładnie tak.