Dylematy z zabezpieczeniami mojego komputera

Obecnie posiadam program anty wirusowy avast 4.8, zaporę systemu windows, Comodo Firewall Pro i Spybot search & destroy. Według mnie to dobre zabezpieczenia, ale ostatnio w magazynie CHIP na płycie był pakiet zabezpieczający Bit Defender internet security 2009, który niby zapewnia kompleksową ochronę, posiada wszystkie wymienione wyżej programy, a także wiele innych. Licencja jest na rok. Prawdopodobnie po tym roku będę musiał z powrotem wrócić do poprzednich zabezpieczeń. I czy kod rejestracyjny z avasta będzie dalej ważny? Czy prozsąc o nowy kod będą chcieli nadać mi nowy. Proszę pomóżcie, bo bit defendera mogą zarejestrować do 25 lutego.

Bez problemu dostaniesz nowy kod na nastepny rok.

Ok. Postanowiłem zainstalować Bit Defendera, bo moją mamę strasznie denerwuje okienko “Reminder” wyskakujące co chwila na pulpicie. Mam jeszcze jedno ważne pytanie. Czy najpierw odinstalować avasta, comodo i spybota, a potem wgrać Bit Defendera, czy najpierw Bit Defendera, a potem odinstalować avasta, comodo i spybota? Pytam bo słyszałem, że nie powinno być na kompie dwóch antywirusów jednocześnie. A może da się jakoś zrobić, żeby to okienko “reminder” się nie pokazywało. I tak po 20.02.09r. zainstaluje bit defendera, ale wolę jeszcze trochę poczekać ze starymi bo i tak czas aktywacji mam do 25.02.09r.

Dokładnie tak.