Dynamiczne spradzanie pól formularzy

Witam, :slight_smile:

Rozpocząłem naukę Ajaxa, zdobyłem już podstawy podstaw i żeby tą wiedzę ugruntować postanowiłem, że ulepszę swój system rejestracji o dynamiczne sprawdzanie dostępności pożądanego nicku, ale zanim się za to zabiorę chcę, abyście sprawdzili mój plan:

W JS sprawdzam czy wypełnił pole ‘nick’ i przeszedł do kolejnego, jeśli tak to pobieram zawartość i za pomocą obiektu stworzonego przez konstruktor XMLHttpRequest() wysyłam żądanie do skryptu php w zminnej get w linku pożądany nick. W skrypcie “wyciągam” z linka zmienną i daję odpowiedź <- tu zastanawiam się w jaki sposób podać tą odpowiedź, przecież nie echo(). Po tym albo zaznaczam ramkę na zielono ( jeśli dostępny) lub na czerwono ( jeśli niedostępny).

Oceńcie mój plan ( czy jest optymalny, dobry, i czy robię wszystko ‘poprawnie’) oraz jak mam zorganizować przkazanie informacji z powrotem do ajaxa o dostępności nicku.

Bądź post.

Poczytaj ten kurs http://www.w3schools.com/ajax/default.asp a znajdziesz odpowiedź - chociaż już ją znasz. Prócz zwrócenia informacji przez skrypt musisz ją jeszcze “przechwycić” z powrotem do js (w podanym wcześniej kursie znajdziesz jak).

No to się zdziwisz bo właśnie przez echo albo dowolną inną funkcję wyjścia w php

Po otrzymaniu odpowiedzi z serwera jej treść odczytasz z pola responseText (jeśli jest tekstowa), responseXML (jeśli odpowiedź jest w formacie xml zwróci dokument DOM) albo response (inne formaty)