Dysk 1 wymienny (:D) Brak nośnika

Witam. Mam problem z dyskiem wymiennym D. Kupiłam z Aliexpress dysk. Wygląda jak pendrive. 1TB. Pochodził mi pare dni i dzisiaj zniknoł mi z (Ten Komputer). Jak go odłączam i podłączam to (Avast) komputer mi pokazuje że dysk został podłączony. Ale w Ten komputer nic mi nie wyświetla. W Menadżerze urządzeń pokazuje mi że jest podłączony do komputera ale w zarządzanie komputerem pokazuje że (Dysk 1 wumienny (:D) Brak nośnika. Zainstalowałam program do przywracania danych ale i ten program nie pokazuje mi tego dysku. Jak to naprawić? Niżej pokażę zdjęcia…



Może warto oddać na elektrozłom.

Być może wykryje go PhotoRec/TestDisk by odzyskać pliki:

On nie wymaga litery do wykrycia dysku.

Potem może DMDE.

wywal tego Avasta !!!

Obstawiam, że to nie jest dysk SSD tylko jakiś czytnik kart/karty microSD zamknięty w obudowie imitującej dysk SSD. Karta może mieć o wiele mniejszą pojemność niż zadeklarowana na stronie oferty, na dodatek padła lub przestała być widoczna przez czytnik. Standardowy scenariusz i wałek występujący na Aliexpress, dlatego dysków na Aliexpress się niestety nie kupuje - warto spojrzeć np. tutaj jak to wygląda lub tutaj. Zgłaszaj spór, że sprzęt nie działa. Ja bym to otworzył, zobaczył co jest w środku i jeżeli będą tam karty MicroSD to zrobił zdjęcia i załączył do sporu zgłaszając oszustwo. Jeżeli zapłaciłaś za to zamówienie kartą debetową lub kredytową wówczas możesz też odzyskać pieniądze za pośrednictwem procedury chargeback. Na koniec kup normalny, porządny dysk zewnętrzny, od normalnej firmy zamiast tej lipy z Ali.

1 polubienie

Jestem za.
Na Aliexpress się dysków i pendrive’ów nie kupuje. Moim zdaniem - tak, jak @Narv napisał - padł ten „dysk”. Ja bym też to rozebrał i ew. wyjął te karty - o ile takowe są i je wsadził do innego czytnika, jeśli @Ramirreza miałaś tam zdjęcia, dokumenty lub inne dane.

Może masz racje. Ale to jest dziwne. Bo moja mama miała taki sam i miała podłączony do pc i działało. A jak ja tylko podłączyłam do laptopa i zaczełam instalować też się zepsuł. I nawet mamy pc go nie wyszukuje… A co sądzisz o Amazonie? Bo tam ma jeden dysk co mnie interesuje za 220 pare zł.

Za Pendrive 1TB trzeba dać +300zł - Pendrive 1tb PenDrive najtańsze - Ceneo.pl
Jak dałeś znacznie mniej to znaczy, że to oszustwo.

Nawet jak kupisz Pendrive 1TB dobrej jakości, to wciąż jest to kiepskie rozwiązanie. Grzeje się taki pendrive jak szalony przy kopiowaniu kilkuset GB danych. Nie jest zbyt szybki.

Jeżeli nie zależy Ci na bardzo małych rozmiarach (pendrive faktycznie bywają malutkie) to polecam kieszeń NVME wraz z dyskiem NVME. Jakość użytkowania i prędkość bez porównania. Ostatnio robiłem taki zestaw tylko z dyskiem 0.5TB Jaki pendrive lub mały dysk przenośny SSD/NVME? - #5 przez Bradlee

podaje link do tego dysku co mnie interesuje.

Dałam 25 zl za ten pendrive (dysk). Wcale się nie przegrzewał.

No za 25 zł to oszustwo

Kup taki dysk który wkleiłeś, jeżeli nie zależy Ci na czymś małym, albo kieszeń i dysk NVME, jeżeli chcesz zeby to było znacznie mniejsze. Ta opcja jest trochę droższa ale i szybsza.

Chyba, że jeszcze ktoś Ci cos doradzi z innej firmy.

1 polubienie

Właśnie zależy mi na takim dysku co ma dużo miejsca jak 1tb. Bo to do gier. Chodzi mi też o to żeby nie kosztował miliony.

Jeżeli chcesz najtaniej, no to dysk USB taki lub takiego typu jaki wkleiłeś.

Jeżeli chcesz wydać trochę więcej to kieszeń + dysk NVME. Jest to znacznie szybsze rozwiązanie, zwłaszcza że nowe gry projektowane są pod szybkie dyski i najlepiej na takich działają.

Dla przykładu:

  1. Dysk który wkleiłeś ma około 120MB/s prędkości zapisu/odczytu
  2. Dysk w kieszeni NVME ma około 500MB/s
  3. Dysk NVME zainstalowany bezpośrednio w komputerze będzie miał 4 razy więcej, czyli +2000MB/s

i teraz jest taka sytuacja, że większość obecnych gier projektowanych jest pod przypadek nr (3). Z dyskiem (1) będziesz musiał długo czekać na ładowanie a sama rozgrywka może się przycinać.

Pytanie jaki masz komputer (procesor/płyta/dysk/ram) i w co zamierzasz grać(nowości, starocie?)? Bo jeśli masz w miarę nowy komputer (tak 2 letni) i masz w nim dysk NVME, na którym instalujesz w miarę nowe gry, to po przesiadce na (1) będzie koszmarnie wolno, rozgrywka moze być udręką.

mam taki 5-6 letni laptop. Gram w starocie i nowe gry

Ja osobiście kupiłbym kieszeń MVME na USB 3.x i dysk MVME.

1 polubienie

To masz prawdopodobnie dysk SDD. Sprawdź dysk w laptopie programem CrystalDiskMark - Crystal Dew World [en] - dowiesz się jaki jest szybki.

Dysk który zamierzasz kupić (1) ma około 120MB/s zapisu i odczytu. Porównaj co ci wyświetli CrystalDiskMark i bedzesz mniej więcej wiedział jakiego spowolnienia możesz się spodziewać na dysku, który zamieszasz kupić czyli HDD wpiętym w port USB (koniecznie w USB3.0 czyli ten niebieski)

1 polubienie

dziękuje

Może spróbuj innego programu do odzyskiwania danych - FoneDog Data Recovery.