Dysk 100 i wysoki procesor

Witam, mam laptopa firmy Acer 8 GB RAM, Intel i5 6200U 2.3 GHz. Od pewnego czasu gdy włączę menager zadań dysk mam na 100 procent i czasami procesor na 100 lub wysoki, nie mogę nic zrobić bo laptop bardzo się muli a po kilku minutach się zacina na amen. Raz na kilkanaście włączeń samo się to normuje i jest wszystko ok, ale to bardzo rzadko, przeważnie się zacina i nic nie mogę zrobić. Kiedyś dałem go do formata ale pomogło to na chwilę i znowu jest to samo. Proszę o pomoc. Jeśli zły dział przepraszam.

Jakiś konkretny proces wykorzystuje te zasoby?
Jakie konkretne wartości podaje (wyrażone w IOPS czy Mbps)
Jaki dysk? HDD / SSD?
Więcej szczegółów.
Bo na ten moment to może być uszkodzony dysk, kontroler dysku, uszkodzone złącze / taśma dysku, uszkodzony mostek na płycie głównej albo prozaiczny syf na komputerze.

Jaki to dokładnie laptop?
Jaki system?

Najwięcej zabiera McAfee Scanner Service wszystko w MB/s Windows 10 dysk HHD

Posiadasz inne oprogramowanie antywirusowe, czy to jest twoje główne?
Jeśli to jest główne to spróbuj przeskanować cały komputer, możliwe że po tym nie będzie zżerał tyle zasobów

Odinstalowałem tego antywirusa bo dużo ludzi miało problem ze zabierał dużo procesora itp. lecz nie pomogło. Dalej dysk 100 lecz procesor 20 procent tylko.

Ale co tyle bierze?
Zrób screena z menedżera zadań

Jak nic nie widać to zerknąłbym do aktualizacji Windows (jak nic nie widać to zrób restart i zajrzyj jeszcze raz, w win10 jest taki numer że problematycznych aktualizacji nie raz nie wyświetla).

Może pobierają się aktualizacje programów w Sklepie. Zaobserwowałem coś takiego na nowym lapku HP z Win10. Myślałem, że coś popsute, a to tylko Windows.