Dysk 120 (111GB) ile dać każdej partycji?

Ile przyporządkować GB każdej partycji? Wiem że będzie ich 3:

C -tylko Windows i sterowniki

D- Programy i Gry (dużo małych programów, mało dużych gier)

E- Multimedia i Dokumenty (dużo muzyki, średnio tapet, i średnio dokumentów \brak filmów)

Póki co mam XP por z sp2, ale kiedyś na pewno przejdę na Viste

ile chcesz … to twój dyski twój komputer i ty najlepiej wiesz ielpotrrzebujesz miejsca na swojepoliki a nie my…

na windowsa 10GB Co najmnej może 11 dla równego rachunku A na te dwie po równo 50GB i styka Raczej miejsca niezabraknie

U mnie na XP wystarcza 7GB (zajęte 3.5 GB bez żadnych punktów przywracania systemu, reszta wolne), na Viste powinno wystarczyć około 20 GB. U mnie czysta Vista zajmuje 7.5 GB. Na programy powinno wystarczyć 15 GB (Gry dałbym też na 3 partycję ewentualnie utworzył czwartą partycję).

chodzi im o dysk czy partycje?

Te 15GB to może chodzić o partycje ale nie koniecznie, a 40 GB to cały dysk.

Chodzi o to, że jeżeli na dysku będzie tylko jedna partycja to na system trzeba zarezerwować te 15 GB, a nie ładować do granic możliwości jakieś tam gry czy inne pliki i w końcu dla poprawnego działania systemu brakło by miejsca.

O ile mi wiadomo to obecnie trudno znaleźć w sklepie dysk o takiej wielkości (40GB) chyba, żę jakiś stary.

chodzi im o 40gb

tzn. dysk o pojemności 40GB nie partycjonowany (nie podzielony).

lub dysk o pojemności 200GB podzielony na partycje która jedna z nich = 40GB

sam musisz zdecydowac ile miejsca na co potrzebujesz, wróżek tu nie ma nikt nie zna twoich potrzeb :stuck_out_tongue:

ja mam 16,7GB na system i lekkie programy

i 95GB na całą reszte

Ja na PC, dysk 40 GB mam 3 partycje (każda po 10 GB)

Partycja C - system WinXP oraz zainstalowane sterowniki, programy

Partycja D - instalatory programów ciągniętych z internetu

Partycja E - ważne dokumenty, projekty, tapety itp

10 GB jest wolne i przeznaczona dla potrzeb ewentualnej instalacji Linuksa.

a ile chcesz miec partycji wtedy podziel sobie to ilośm miejsca i od każdej partycji odlicz sobie żeby zostało 15 GB na windows żeby sie nie mulił

dla visty żeby zmieściło się sp1 i żeby komfortowo pravcować minimum 35 GB a najlepiej z 40

to ile ten SP ma do visy? 20 giga?

nie, ale trza miec min 9 giga wolnego…a i tak wtedy muli

wiec tyle minimum do normalnej pracy