DysK 80 GB na system- Proszę o poradę

Mam zamiar kupić dysk 80 gb na system. Chodzi mi o to zeby byl szybki. Rozwazalem Samsunga 80 bg sata II ncq (HD080HJ) moze ktoś ma ten dysk i moze podzielic sie wrazeniami. Chodzi mi o szybka prace systemu i ciszę jak na starym 40 gb Segate którego wogole nie slychac jak pracuje… Albo moze ktos doradzi cos innego z gory dziekuje za wszelkie porady…

ten samsung jest dobrym dyskiem. NCQ to jego koeljan zaleta, ale wykorzystasz to Tylko jeśli Twoja płyta główna obsługuje tą technologie.

Skoro już masz Seagate’a to trzymaj sie tej firmy polecam naprawde WARTO :slight_smile:

Kup sobie Barracude 80 z NCQ i bedzie OK.

A co powiecie na raptora 40 gb ? warto duzy szybszy ? ale to chyba glosne ?.

Bo mi nie chodzi o pojemnosc bo mam 2x250 gb ale chce cos osobnego na system co da cisze jeszcze raz cisze i wydajnos dobrą. Wolę coś takieog w cenie tego samsunga. WD się boje bo mam te 250 i jak glowica pracuje to slychac jednak. A segate 200 polecial i wtedy wymienilem na te WD.

Czyli jednak Samsung bedzie najlepsz, jesli WD są zbyt głośne. Tylko one są szybsze (WD). Ewentulanie mozęsz zbudować coś na pamieciach RAM (kiedyś wyszła taka podstawa w która wkladało się ram, i mozna było korzystac jak z dysku twradego - niestety nie pamietam nazwy).

Ale dużo wolniejsze ? Odczuje to przy ladowaniu systemu i uzywaniu oraz programach ?. Bo tak dzielac sie wrazeniami z korzystania z tych dyskow WD to glosne glowice i wcale nie taki szybkie te dyski jak sie wydaje. Powiem ze wiecej klopotow z ta sata II. Ale w IDE nie chce inwestować bo bardziej proca zjada.

Raczej nie.

A czemu niby? Dużo prościej jest podłaćzyć dysk na SATA niż ATA (brak zabawy ze zworkami platania taśmy itp.).

Na jednej 250 mialem system zawsze. Pewnej instalacji litery sie pomieszaly tak ze dysk C byl partycja druga D partycja pierwsza i E partycja czwarta. Wiec windows chcial sie instalowac tylko na literze D, a czesc plikow przechowywac na C (startowych). Niestety dysku nie chcialem formatowac ze wzgledu na przechowywane rzeczy. Przekonwertowalem go pm8. Ale cos to sie nie udalo do konca. Niby poukladal ale cos wolniej chodzi. Nie wiem czemu tak ta sata namieszala. A po drugie stary poczciwy ghost nie obsluguje saty. A te nowsze to poracha i sa drogie w dodatku.

ziomq takie samo zamieszanie z literami partycji możesz zrobić na zwykłym ATA.

Mówisz o dyskach SATA? Ceny są porównywalne a wydajność taka sama jak na ATA (wydajnośc taka sama z podowu tej zamej architektury dysku takiej samej jak na ATA).

Nie nie ta poracha to odnośnie ghostów :slight_smile: A do tych sata tylko mowie ze u mnie namieszalo sie co mnie zdenerwowalo. Teraz jeszcze czytalem o tych samsungach i 50 % ludzi pisze ze strasznie glosne 50 % ze ciche :slight_smile: Masakra pewnie bedzie jak z WD dopoki nie kupie to sie nie przekonam.

Ja jestem w tych drugich 50%. :wink: MAm ten dysk i jest naprawde dobry.

Lepsze jakościowo są dyski Seagate , widocznie trafiłes na pechowy egzemplarz. Odradzam Samsungi. Zresztą sam sie przekonasz po jakimś czasie…

Po przejęciu Maxtora Seagate będzie robił jeszcze lepsze dyski.

Co z tego że Samsung jest cichy jak nie wytrzymuje próby czasu i użytkowania. Seagate’a w normalnej pracy nie słychać.

Polemizowałbym. Jakoś z tymi Seagetami różnie bywa :?

Wielu użytkowników ma Samsungi. Mój hula już ponad rok i żadnych problemów. U wiekszości to samo. Zużycie praktycznie żadne. Cichy. Z tego co mi wiadomo to Seagata’y starsznie sie grzeją.

Chyba raczej WD ,ale moim zdaniem Samsung to robi dobre TV i monitory.

WD też się grzeją, jednak większość Seagtów z którymi się spotkałęm jest dużo cieplejsza niż mój samsung bo takiej samej pracy (np. instalacji Windows).

aróno telewizor Samsunga jak i monitor poszły na gwarancji w ciągu pierwszego tygodnia. Jednak po wymianie chodzą jak należy. :wink: A z dyskiem odpukać problemów nie było i nie ma. :slight_smile:

Dobra jutro wiec dzielnie wyrusze na podbój sklepów :slight_smile: Jednak Samsung będzie. Segate moim zdaniem tylko stare modele. WD odpada bo mam i słychać, a to ma być silent. Niektórzy sprzedawcy podają, że dyski mają 3 dB (z tego co wiem zmieniła się jednostka podawania parametrów i powinno się podawać w B- belach)

Dlatego są dwa wyjścia:

  • albo nasi zapracowani sprzedawcy zdążyli zmazać tylko 0 a z d był problem

  • albo poddali lekkiemu modingowi dyski :wink: heh :lol:

Jutro poproszę o taki wobec tego :slight_smile:

Uważam temat za zamknięty :slight_smile: Chyba, że ktoś jeszcze już na rzecz społeczności chce się wypowiedziec. Ja już na podstawie statystyk i ankietowanych :wink: wiem, że Samsung rządzi * jak dla mnie* Dzięki za wszystkie porady. Jak bedzie cisza i wydajnosc to napisze jak nie to tez :slight_smile:

Możesz zastanowić się nad czymś takim.