Dysk ATA działający w płycie obsługującej SATA

Witam,

mam pytanie odnośnie dysków twardych, czy jeżeli płyta głowna ma wejscie na taśmę a w opisie np. w everście jest napisane, że obsługuje dyski SATA, to czy gdy wepnę dysk ATA pod taśmę to czy będzię działał ten dysk?

Pozdrawiam

witaj dysku ATA nie wepniesz na wejscie (wtyczkę) SATA ,są to zupełnie inne wtyczki ,jednak masz wyjście sa podobno przelotki z ATA na SATA i w tym momecie ten dysk będzie widziany .

Ja posiadam płytę Asusa Green która ma jedno wejście ATA i 4 wejścia SATA ,sprawa załatwiona i wszystko działa-pozdrawiam :smiley:

Jaki jest to model płyty głównej? Na podstawie tego co napisałeś uznać można, że płyta posiada złącze ata, oraz sata (to się wzajemnie nie wyklucza). Jeśli masz złącze ata na płycie głównej to nie widzę przeszkód aby dysk miał działać.

Edit:

jeśli chodzi Ci o podpięcie dysku oraz nagrywarki na tej samej taśmie, również jest to do zrobienia. Pamiętaj o zworkach, wtedy najlepiej uzyskać takie podłączenie:

|—Dysk [zworka master]

|

|—Napęd [zworka slave]

|

|—złącze na płycie głównej

Zworka wygląda tak zobacz :slight_smile:

SolelyRose*

Chodzi mi czy moge jak mam tasme ta co wpinamy do nagrywarki, dyskow ATA i potem do plyty nie wiem jak sie to nazywa…

I czy moge korzystac z dysku jak mam tak podlaczone?

Dodane 25.08.2009 (Wt) 9:18

25tx10z.jpg

Tak wyglada plyta glowna

Jeśli dobrze widzę to masz 2 gniazda SATA, te pomarańczowe z prawej u góry. ATA jest z lewej u góry.

więc tak jak pisałem masz płytę podobną do mojej ,tylko na Twojej są 2 gniazda SATA ,tak więc podłącz np :napęd CD lub DVD na tasmie ATA razem z Twoim dyskiem twardym do płyty i normalnie możesz korzystać z dysku, tyle ze jest on dużo wolniejszy w zapisie i odczycie od dysku SATA-pozdrawiam i miłego uzytkowania