DYsk Ata pod nową płytą główną

Witam

W lutym kupiłem sobie komputer ,bo stary troche się nie wyrabiał i co chwila się psuł.

Jednak chciałbym do tego komputera (szczegóły w podpisie) dołożyć dysk 80GB Maxtor ATA ,gdyż mam tam ważne pliki.

Czt da się tak zrobić?

i 2 pytanie czy coś przeszkodzi to ,że na dysku ATA linuksa Mandrive 2007 i gruba ,lub lilo (niepamiętam)

Z góry wielkie dzieki :slight_smile:

P.s Mój nowy dysk to: HDD SEGATE 250GB SATA

W płycie głównej masz jeszcze jedno złącze PATA i pod nie podpinasz dysk (zazwyczaj zielone gniazdo).

NIe spowoduje to żadnych nieprawidłowości.

Dysk podłącz do SATA (żółte lub pomarańczowe), a nie PATA. W Biosie pozostaw tylko bootowanie ze starego dysku.

Jak to jest dysk na ATA to niby jak ma to zrobić. :?

Jak Ty chcesz to zrobić?? Dysk ata pod SATA ?? :>

Skorzystaj z rady Crop

Dysk ATA da się podłączyć do SATA jedynie przez przejściówek ale po co to robić jak na płycie jest złącze ATA.

Kolega napisał:

Mój nowy dysk to: HDD SEGATE 250GB SATA

To jest dysk SATA. Czytajcie dokładnie.

I co z tego, jak on chce teraz podłączyć stary dysk Maxtor 80GB a nie SEGATE 250GB SATA bo ma go podłączonego.

Więc sam czytaj dokładnie.

cosik_ktosik ,

rotfl

Ale chce podpiąć stary dysk ATA 80Gb, ponieważ ma tam ważne dane.

jinchuriki ,

Spokojnie podepniesz/

Da się, sam dwa dni temu to robiłem, też mam jedno złącze ATA.

SUper Dzieki Wielkie :slight_smile: ,a czy na takim dysku da się zainstalować 2 system operacyjny?

tzn. Czy jam mam na tym już podłączonym 250GB Segate Windowsa ,to czy moge zainstalować Mandrive na tym 80GB? Jeśli tak to na którym zainstalować gruba?

W dniu 18.04.2008 , o godzinie 23:57 został dopisany post przez jinchuriki

Podłączyłem komputer tą samą taśmą którą podłącza się dvd ,bo nie widziałem innego rozwiążania ,dvd działa ,dysk działa ,ale może mi ktoś powiedzieć jak odczytać dane z tego dysku bo nie pisze nic w moim komputerze typu: dysk wymienny ,jak w pendrive ;/

powinno się przedstawiać jako dysk lokalny…

Ok już rozwiązałem problem, było nim to ,że dysk sformatowany był w partycjach linuksowych i musiałem odczytać dane programem explore2fs o sformatować to partycji windowsowej. Teraz ,jak narazie działa bez zarzutu.

Wszystkim bardzo dziekuje za pomoc :slight_smile: . Myśle ,że temat można zamknąć.