Dysk bez litery i systemu plików

Mam dość stare DVD z własnym dyskiem ,na który nagrałem filmy ze starych VHSów ( DVD z bajerami).
Więc wyciągam dysk, podpinam pod komputer i w zarządzaniu dyskami go widać ale nie ma literki i systemu plików.
Metoda prze CMD i “assign” niestety się nie udała ,wyskoczył komunikat ,że trzeba najpierw wybrać wolumin. (format w grę nie wchodzi). DVD nadal widzi zawartość ,jestem w stanie zrozumieć ,że sobie tak właśnie działa i żyje te DVD :grin:. I w sumie to tyle. Jak się tam dostać na tą partycje ?

DVD pewnie używa jakiejś egzotycznej tablicy partycji. Możesz sprawdzić pod Linuksem czy coś zobaczy. Na Windowsa bym w tej sprawie nie liczył, bo on jest kompatybilny tylko ze samym sobą i to nie zawsze :wink:

1 polubienie

Czyli co live cd linuksa? A nie ma jakiegoś sprytnego programu ,którym mogę tam zajrzeć i skopiować filmy? Liczyłem ,że taki się znajdzie :smiley:

Kliknij prawym przyciskiem na dysk w Zarządzaniu dyskami, następnie opcja Zmień literę dysku i tam przypisz jakąś literę


Może da radę.

A no zapomniałem dodać ,że graficznie też odpada bo wszystkie opcje poza “Usuń wolumin” są niedostępne.

Spróbuj Linuxa tak jak mówi @anon741072. Tam masz większą szansę na odczytanie tego niż na Windowsie.
Podaj też model tego urządzenia DVD, może będzie coś ciekawego w dokumentacji.

1 polubienie

http://www.lg.com/pl/wsparcie/wsparcie-produktowe/lg-RH188 Dokumentacja .

No nic ,ściągam ubuntu i zobaczymy .

Ja nie doczytałem. Tutaj nie chodzi chyba do dysk HDD tylko o płytę DVD? Jeśli tak to po nagraniu musisz chyba ją zamknąć/sfinalizować. Poszukaj odpowiedniej opcji w nagrywarce.

Spróbuj jeszcze tego programu.

2 polubienia

Dobrze myślisz. HDD . Nagrywarka płyt tam kiepsko działa dlatego odpada.

Działa,królu złoty ! :smiley: ratujesz mi życie. Tylko zapisuje w dziwnym formacie .vro :smiley: ale to już ogarnę coś myślę.

VLC powinien otworzyć :slight_smile:

1 polubienie

Tak,dokładnie. Pierwszy raz widzę taki format wideo . Przekonwertuje albo jakieś kodeki ściągnie. To już nie problem. Dzięki jeszcze raz :smiley: .