Dysk buczy w obudowie

Witam.

Mam problem taki, że dysk buczy mi w obudowie dodatkowy 160gb samsung, dysk jest z 2006r, przykręcony jest mocno 4 śrubami a on dalej swoje, da się go jakoś wyciszyć ?? taką mam obudowe http://cokupic.pl/i/c_big1378680.jpg przykręcony jest na najniższym poziomie, na innych tak samo działa. Proszę o szybką odpowiedź.

odkrec i poloz luzem na dnie budy na jakiejs gabce lub czyms podobnym… 8)

nie będzie to miało wpływu na temperaturę?? dysk będzie dobrze działał?? może być ta folia bąbelkowa?? lub cienka gąbka ?

Żadne luzem, i żadna folia bąbelkowa.

Przykręć normalnie go do obudowy, ten typ tak ma i tyle.

Ew. dokup sobie wyciszacze.

Pobierz HD Tune i sprawdź dysk pod kątem błędów,możliwe że dysk posiada Bad Sektory :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html Wejdź w zakładkę ERROR SCAN i uruchom test.Może trochę potrwać,gdy się test dobiegnie końca,sprawdź czy nie ma czerwonych kwadracików.Jesli wszystkie są zielone to bad sektory wykluczamy.

Problem też może tkwić w tym,że nie trafiłeś z modelem.Jeden chodzi jak trup po 2-3 latach a inny działa 10 lat jak należy.Gwarancja na podzespoły takie jak dysk twardy to z reguły 3 lata,po tym okresie mogą zaczynać się problemy.Wcześniej miałeś to samo czy od jakiegoś czasu?

od dziś mam ten dysk od kolegi a mam 500gb i nic nie buczy, testuję dysk, może ten 160 położyć na gąbce luzem tak jak napisał clockwork ???

a jakies argumenta przeciw?

kazdy dysk idzie wyciszyc w zaleznosci co powoduje halas - glowice czy talerze - na chrupanie glowic pomoze izolowanie dysku od obudowy (bo ta wzmacnia efekty), przy talerzach potrzeba juz bitumbox’a lub sqd

temperatury moga sie zwiekszyc, bo zakryty jest dol hdd z elektornika… ale majac wentyl na froncie mozna polozyc dysk w jego okolicach

jaka temperatura jest niebezpieczna dla dysku, jeżeli położył bym go na cienkiej gąbce??

tym sposobem będzie się bardziej grzać i szybciej Ci się on wyeksploatuje

spróbuję może cieniutką gąbkę jakoś założyć od tej strony ci się śrubami przykręca po jednej i drugiej stronie ?

niebezpieczna jest powyzej 50C i ponizej 20C - tak naprawde duzo zalezy jak mocno dysk sie grzeje w trakcie stresu i jak nisko schodzi w idle, czyli roznica temperatur - z autopsji widze, ze dyski jednotalerzowe znacznie szybciej ‘nabieraja’ temperatury niz dwu- i wiecej, sa tez i chlodniejsze w spoczynku, bo talerz dosc znacznie zwalnia…

dysk ma 0 błędów

pawelg441 ,

Oczywiście, sugestia położenia dysku na czymś miękkim

w rodzaju gąbki lub filcu jest jak najbardziej słuszna

niemniej należy kontrolować temperaturę.

Przykręcenie na sztywno dysku śrubkami do konstrukcji

obudowy, skutkuje przenoszeniem drgań dysku na obudowę.

Obudowa wpada w rezonans i w związku z tym nasila

się hałas z dysku.

Zasada jest prosta. Należy zamontować dysk, oczywiście

o ile się da, na gumowych lub silikonowych podkładkach

tak ażeby odizolować “dysk” od “obudowy”.

Ciekawe rozwiązanie mają np. obudowy Antec.

Tam stosuje się podkładki silikonowe ze śrubami

i specjalne “sanki” do kieszeni dysku.

img6356u.th.jpg

Należy pamiętać, że zbyt głośna praca dysku może sugerować jego błędną pracę.

ale ten 500gb samsung f3 przykręcony jest do obudowy mocno i nic nie buczy

Dodane 02.01.2010 (So) 18:11

położyłem tego 160gb na gąbce i kontroluje temperatury

“położyłem tego 160gb na gąbce i kontroluje temperatury”- dlaczego nie napisałeś czy teraz też hałasuje. Pozdrawiam.

hałasuje trochę, oddałem go koledze