Dysk C i dziwne samotworzące się pliki

(Matumbo) #1

Witam.

Z dysku C zabrało mi się już 20GB, a za bardzo nie wiem co zżera tyle giga.

(system) #2

Hibernacja (6 GB), plik stronicowania (8 GB), punkty przywracania systemu (8 GB). Wszystko to można ustawić odpowiednio w systemie.

(Matumbo) #3

Nie wiem za bardzo gdzie ustawić hibernacje i plik stronicowania i nie wiem właśnie jak “odpowiednio” to ustawić dla mojego systemu.

A te pliki typu “8447fgdsfjedydhasddeee3454”?

(GamerPL) #4

Komendą 

powercfg -h off

cmd otwieramy oczywiście jako administrator :wink:

(falcon89) #5

Czy używasz hibernacji?

Aby zmniejszyć plik stronicowania (pagefile.sys), kliknij prawym na Mój komputer -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Wydajność (klikasz Ustawienia) -> Zaawansowane -> Zmień, odznacz (jeśli jest zaznaczone) Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków, zaznacz Rozmiar niestandardowy, ustaw rozmiar początkowy i maksymalny np. na 1024, kliknij Ustaw i OK.

Folder System Volume Information (w nim są przechowywane punkty przywracania systemu) zajmuje 8GB.

Wykonaj Aby usunąć wszystkie punkty przywracania oprócz najnowszego:

Zmniejsz ilość miejsca przyznanego na przywracanie systemu http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/how-much-disk-space-does-system-restore-require

To wygląda na tymczasowy folder instalatora Visual C++ http://blogs.technet.com/b/ucspotting/archive/2009/02/21/what-are-those-pesky-files-in-my-root-folder.aspx

(system) #6

Wszystko, co widać na tym screen’ie z D można usunąć. Reszta j.w.

Plik (ukryty!) “hiberfil.sys” z partycji C możesz usunąć po wykonaniu polecenia, które podał “GamerPL”.

Przejrzyj też Pulpit (zajęty aż na 28 GB!)  i przesuń z niego zapełnione foldery na partycję D, pozostawiając na Pulpicie jedynie skróty do aplikacji i folderów. Zwolnisz w ten sposób znaczny obszar na partycji C.

(Matumbo) #7

Ok, dzięki za odpowiedzi!

Niestety jak chce usunąć te pliki z D to wyskakuje:

oc238_dfsa.jpg

(rgabrysiak) #8

Cześć,

Możesz spróbować usunąć folder za pomocą Unlockera.