Dysk C problem

chciałem spytać chodzi np o to że jak ściągam jaki kolwiek plik to zabiera on miejsce na dysku C ( nawed jeżeli dam go na pulpit albo gdy dodam jakąs muze do moja muzyka to zajmuje ona miejsce na dysku C jak zrobić aby nie zajmowało tego miejsca na C tylko np na D

to zapisuj na partycji d. pulpit i moje dokumenty to skladniki systemu zainstalowanego na partycji c.

Jeżeli pobierasz ten plik przy pomocy przeglądarki to jego kopia (czasami jawna czasami o “zakodowanej” nazwie ląduje w cache’u przeglądarki. A ten zwykle jest na partycji systemowej w profilu użytkownika Windows. Podobnie zresztą jak Pulpit. Przynajmniej w domyślnej, standardowej konfiguracji Windows i przeglądarki (praktycznie każdej).

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

kliknij prawym na skrót moje dokumenty w menu start, właściwości,

w element docelowy wpisz ścieżkę jaką chcesz i przenieś;

położenie twoich folderów jest w kluczu

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

moje dokumenty nazywają się personal, Pulpit to desktop itd, jeśli chcesz zmienić kliknij prawym na wpis np. desktop, modyfikuj i w dane wartości wpisz nową ścieżkę np. D:\Pulpit i ok, wcześniej na wszelki wypadek utwórz folder Pulpit na d, bo nie wiem, czy system sam go utworzy; co do ściągania to każdy program do sciągania daje możliwośc określenia, do jakiego folderu chcesz ściągać, ściąga na pulpit jedynie w wypadku, jeśli użytkownik nie wybrał folderu; opcja wyboru może nazywać się różnie np. download folder itd. i zawsze jest to w opcjach lub preferencjach itd.

żeby otworzyć rejestr wpisz regedit do uruchom i ENTER