Dysk C sam zwolnił ponad 20 GiB miejsca

Hej mam pytanie, walczyłem pół dani bo od dłuższego czasu walczyłęm z brakiem miejsca na dysku C, aż dochodzilo ostatnimi dniami do mniej niż 1 gb. dzisiaj starałem sie ale bezskutecznie scalic dysk C z miejscem z innej partycji które wydzieliłem wcześniej, ale nie udało mi si, probowałem programem Easeus Partition Naster, tyle co się nawku… przy tym to głowa mała. ale do rzeczy, nie udało mi się tego zrobić aż w koncu po instalacjach usuwaniach i innych rzeczach uruchomiłem ponownie komputer, kiedy miałem cały czas około 300 mb wolnego miejsca. długo podejrzanie się wyłączał, aż przy włączeniu pokazuje mi się że mam wolne teraz 28 gb wolnego miejsca więc nie wiem o co chodzi kompletnie. Powiem od razu że System volume information w cmd pokazuje że jest nieaktywny. Appdata to plikiciagle są w okolicach 3 gb, pliki z temp usuwałem notorycznie,ccleanerem czyscilem. winssx ma dalej okolo 6gb. Wiec co to mogło być??? czy windows sam przy restarcie mogl cos zrobic czy może dalej jest zapchany ale cos sie zepsuło i pokazuje po prostu, tak jak pokazuje te 28 gb??

Możliwe, że dużo ważył plik hibernacji. System mógł też zmniejszyć plik stronicowania. Wtedy taka zmiana byłaby widoczna po ponownym uruchomieniu. Ile pamięci RAM jest zainstalowane w komputerze?

Jeżeli chcesz zwolnić miejsce na dysku, usuń dane z:

  • katalogu Temp w folderze użytkownika,
  • katalogu C:\Windows\Temp
  • katalogu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download (po uprzednim upewnieniu się, że zainstalowano wszystkie pobrane aktualizacje z Windows Update)
  • wykonaj czyszczenie dysku na uprawnieniach administratora zgodnie z opisem.

Być może wreszcie pozwoliłeś mu wykonać automatyczną konserwację :slight_smile:

8gb ram, myślę że z wszystkich folderów typu temp, usuwałem zawartości, z niektórych regularnie innych od czasu do czasu, zresztą nie oszukujemy się, z żadnych folderów nie mogło by przybyć tyle GB, chyba że że wszystkich na raz , ale jak mówię, regularnie czyściłem.

Co to jest automatyczna konwersacja?

Jesli problem z językiem to translator ci to w miare poprawnie przetłumaczy.

WizTree i rób sobie zrzuty rozmiaru folderów co około tydzień.

Podobno widzi nawet dane ukryte w ADS.

Mam ustawioną konserwację codziennie także to nie to

To nie jest ważne że masz ustawiona na „codziennie” Ważne jest czy do niej dochodzi.
Jeśli w ustalonym terminie korzystasz z komputera to do niej nie dochodzi a jesli w trakcie jej trwania zaczniesz uzywać sprzętu to zostanie przerwana.
Po to jest tam opcja „Uruchom konserwacje” by samemu ja przeprowadzić.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.