Dysk c zwiekszyc pojemność jestem lajkiem komputerowym

jak zwiekszyc pojemnosć dysku c mam wolna pamięc na dysku d nie znam terminów komputerowych prosze proste słowa mam komputer od 2miesiecy i nic niewiem na jego temat czy jest to morzliwe dla mnie abym sam zwiekszył jego pamieć prosze o pomoc

Przede wszystkim naucz się pisać po polsku.

Tak, jest możliwe przealokowanie pamięci z partycji ‘c’ na ‘d’.

Możesz przeczyścić dysk takimi programami jak Odkurzacz czy CCleaner, pozwoli Ci to na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy z dysku.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.16.830

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +11.3.0808

Witaj dzeki za pierwszą uwage jakim jest pisownia jezyka polskiego ale nie to chcialem wiezdeć jezeli wiesz jakto zrobić to napisz mi prostym jezykiem

Użyj Gparted. Połowiczną instrukcję znajdziesz w prezentacji wortalu dotyczącej instalacji Linuxa

Krzysztof C. , przecież autor mówił, że się nie zna na komputerach.

Ja proponuję tak: w Panelu Sterowania w Windowsie masz ikonę Dodaj/Usuń programy, wchodzisz w to, patrzysz czego nie używasz i usuwasz.

No i przeczyść dysk CCleanerem.

viewtopic.php?t=76580

Do obsługi GParted nie trzeba być inżynierem informatykiem, wystarczy przeczytać nieco w sieci.

Możesz użyć programu Particion Magic 8.0 jest on prosty w obsłudze.

i nieco kosztowny.

Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, to nie spiesz się, poświęć trochę czasu na naukę posługiwania się pecetem. Zacznij od nauki zrobienia kopii danych zapisanych na dysku, zdjęcia, adresy, ustawienia gadu-gadu, dokumenty itd. Po po zapisaniu kopii tych danych na płycie CD lub DVD możesz zabrać się za ruszanie dysków. Pobierz i nagraj na płytę program GParted, potem zobacz tą demonstrację, http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … ja+systemu jest wprawdzie o instalacji instalacji linuksa ale zawiera wskazówki jak korzystać z programu GPaterd, przy pomocy tego programu bez utraty danych możesz zmienić wielkość dysków. Jak nie wyjdzie to dane odzyskasz z kopii.