Dysk cały czas mieli

Mam problem z dyskiem. Nieustannie pracuje, cały czas miga lampka od dysku. Próbowałem już wielu rzeczy, ale nadal nie dotarłem do przyczyny. Wyłączyłem Windows Update i Windows Defender, ale włączyłem z powrotem, bo nie przyniosło to skutku. Wyłączyłem automatyczną defragmentację i indeksowanie dysku. Oprócz tego wyłączyłem usługę WSTĘPNE ŁADOWANIE DO PAMIĘCI. To pomogło, ale tylko w pewnym stopniu. W żaden sposób nie da się oglądać filmów, bo ścinają, nie mówiąc już o grach (np. FIFA 09 na max detalach śmigała wcześniej pięknie).

Mój sprzęt:

laptop HP dv5-1040ew

GeForce 9600GT 512 MB

Intel Core 2 Duo 2,0GHz

3 GB RAM

320 GB HDD

Windows Vista 32-bit Service Pack 1

Proszę o pomoc

Wyłacz wszystko w msconfig.

W oknie CMD wpisz polecenie chkdsk /r

oraz polecenie polecenie chkntfs /d

Dzięki za zainteresowanie.

Co rozumiesz przez wyłączenie wszystkiego msconfig?

Gdzie znajdę okno CDM?

Proszę o wskazówki.

Wyłącz wszystkie zbędne programy uruchamiające się przy starcie systemu.

Start -> Uruchom -> msconfig

Zamiennik dla msconfig -> Autoruns z pakietu SysinternalsSuite

Start -> Uruchom -> cmd

Wyłączyłem niektóre usługi włączające się wraz z uruchomieniem systemu.

W CMD wpisałem obydwa polecenia, ale tylko chkntfs /d załapalo,

a przy tym drugim wyskakuje: “Odmowa dostępu z powodu niewystarczających uprawnień. Musisz wywołać to narzędzie przy uruchomionym trybie podniesionych uprawnień”

Co robić??

musisz kliknąć ppm na wiersz poleceń i wybrać uruchom jako administrator…

Dzięki za rady.

Wczoraj, jak wpisałem polecenie chkntfs /d, to mogłem porządnie pograć bez ścin.

Zauważyłem, że zmniejszyło się użycie procesora z ok. 92 % maksymalnej częstotliwości do średnio 50-70% (cały czas skacze w tym zakresie).

Co daje wpisanie tych poleceń?

Czy za każdym uruchomieniem systemu trzeba je wpisywać?

Czy np. wpisanie tego polecenia drugi raz powoduje odwołanie go?

Proszę o odpowiedź

Chkdsk /r sprawdza czy konkretny wolumin nie zawiera błędów i jeżeli je zawiera to je naprawia… A co robi ta druga komenda to nie wiem…

Niestety dzisiaj nawet po wpisaniu obydwu poleceń ścina jak nie szczęście. Cały czas miga kontrolka od dysku:/

A jaki masz dokładnie dysk bo mozę to przez błąd biosu. Aktualizacja by pomogła.

Czy o te dane dysku chodzi: SATA 5400 obr./min.

WDC WD3200BEVT-60ZCT

Proszę o pomoc, bo problem nie zniknął.

Do sprawdzone porady zaglądałeś ? Chyba nie. To powinno rozwiązać twój problem ( u mnie działa ) :

Usługa wstępne ładowanie do pamięci wyłączona, o czym pisałem w pierwszym poście. Usługa windows search również wyłączona. A dysk nadal mieli.