Dysk chroniony przed zapisem


(Mturek28) #1

Witam, mam problem z pendrivem Kingstona 16Gb kupionym niecałe pół roku temu. Mianowicie chciałem go sformatować i wyskakuje komunikat "dysk chroniony przed zapisem". Próbowałem sposobu ze zamianą w rejestrze ( dysk-jest-chroniony-przed-zapisem-t92952.html) Vid 13FE PID 5100. Czym można spróbować jeszcze go sformatować ewentualnie naprawić?


(Lubsztor) #2

Spróbuj zrobić tak jak w tym temacie: http://www.dobreprogramy.pl/System-Wind … 19370.html


(Atis) #3

http://www.fixitpc.pl/topic/16394-naprawa-pendrivea/


(Mturek28) #4

Po kliknięciu ppm na wybranym dysku jest tylko otwórz, eksploruj, właściwości i nic więcej nie mogę kliknąć. Nawet nie ma takich opcji jak nowy wolumin prosty.


(Mmicherda) #5

Nie masz czasem przełącznika na pendrive chroniącego go przed zapisem danych? Na jakim systemie go uruchamiasz i jaki masz system plików na nim? Możesz spróbować narzędziem GParted, powinno sobie poradzić.


(Mturek28) #6

Przełącznika nie ma, system Windows 7, na pendrive FAT32, a co do Gparted nie za bardzo umiem się tym programem obsużyć.


(Agatonster) #7

mturek28 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.