Dysk ciągle mieli

Witam

Problem tak jak w tytule. Dysk ciągle chodzi na wysokich obrotach. Posiadam Windows7 Ultimate 64, wyłączylem win defender, indeksowanie dysków, ładowanie do pamięci podręcznej, posiadam antyvira AVG lecz w ustawieniach nieznalazłem niczego co by moglo wywołac prace dysku, oczywiście defragmentacja wyłączona, dysk mieli bez końca, dysk mam podłączony to przedłużacza tzn przedłużone są kabelki z danych i zasilania, kupione z dobrej firmy, Jest to dysk SEGATE 250 gb, wcześniej miałem dysk samsunga 80 gb jako master i dodatkowo wspomniany segate, teraz jest tylko segate na którym jest win7. Co moze byc przyczyną ? W monitorze zasobów nieznalazłem nic szczególnego tzn najwięcej pożera pracy AVG, na lapku czy innym komputerze niema takich problemów z AVG. Pozdrawiam proszę o pomoc

Na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Podaj SMART dysku. Wyłącz AVG, albo odinstaluj na chwilę.

To jest ATA czy SATA? Jeśli to ATA to chodzi w trybie UDMA czy PIO? Procesy sprawdzałeś w Process Explorer? Jakie masz ustawione procesy na starcie? (W CCleaner będzie to widać)?

AVG wyłączałem na 15 minut i to samo, jest to sata

mało pamięci ram albo bad sektory na dysku

2 gb ram

2GB to bardzo mało jak na dzisiejsze standardy, w wyniku braku pamięci RAM jest używany plik wymiany który znajduje się na dysku.

Zainstaluj AIDA64, przejdź do Płyta główna, Pamięć i sprawdź w Paging File wartość Current / Peak Usage (poużywaj programów tych co zwykle i sprawdź maksymalne użycie pliku wymiany/Peak Usage).

Z programu wynika iż Current / Peak Usage 145 MB/161 MB, wykorzystanie 7% standardowe programy włączone tj. AVG, przeglądarka Chrome, Core Temp.

Dodane 19.11.2013 (Wt) 13:21

Wykorzystanie procesora rdzeń 1 - 51%, rdzeń drugi 40%, wartości się zmieniają o około 5%

Dodane 19.11.2013 (Wt) 13:37

https://imageshack.com/i/mucu35j

Dodane 19.11.2013 (Wt) 13:38

http://imageshack.com/a/img822/1738/cu35.jpg

Dodane 19.11.2013 (Wt) 13:41

odziwo dysk teraz przestał mielić i wartości zmieniły się podaje

http://imageshack.com/a/img822/1738/cu35.jpg

Dodane 19.11.2013 (Wt) 13:43

teraz tylko cichutko pyka co sekunde w spoczynku

Dodane 19.11.2013 (Wt) 13:45

wygląda na to że system robi jakiś skan czy coś w tym stylu po uruchomieniu?

To w końcu wklej tu cały smart dysku z HD Tune, opcja health.

System korzysta z pliku stronicowania, nawet przy dysku SSD jest to odczuwalne (spowolnienie) to tym bardziej będzie przy “starym” dysku twardym.

Rozważ dołożenie pamięci RAM (jeśli jest to opłacalne).

wykonałem sprawdzenie w HD Tune, żadnych bad sektorów, scan pełny

Dodane 19.11.2013 (Wt) 17:06

na poprzednim dysku ATA 80 GB Samsung nie było takich problemów, zauważyłem że dysk mieli przez pierwsze 20-30 minut, po czym przestaje co to może być ?

Dodane 19.11.2013 (Wt) 17:11

posiadam 2 kompy, o tym który mowa służy wyłącznie dla mojej dziewczyny która gra w niezbyt wymagające gry, nie chce negować sprawy dotyczącej pamięci ram lecz z zachowania dysku wnioskuje że nie w pamięci leży problem, ponieważ mieli tylko przez pierwsze 20- 30 minut, jakby coś było uruchamiane w autostarcie

Ależ wyraźnie napisałem, wklej TU cały screen smart tego dysku.

w zakładce health nic nie pisało, a w error wszystkie kwadraciki zielone

To cały smart z Crystaldiskinfo.

Ale najpierw go ustawisz - Funkcje - Advanced Featurie - Wartość Raw i ustaw na 10[DEC].

ustawiłem crystalDiska tak jak napisałeś co teraz ?

Wklej tu wszystko co się wyświetli i aby był cały screen (dwa screeny) smart dysku.