Dysk co codziennego użytku czy tylko do archiwizacji?

Czy ten dysk nadaje się do codziennego użytku czy tylko do archiwizacji?

http://allegro.pl/show_item.php?item=31 … ter_okazje

Nie wiem co dla ciebie oznacza stwierdzenie “do codziennego użytku”, ale moim zdaniem można go wykorzystać zarówno do archiwizacji jak i “codziennej pracy”.

Nowy, pojemny dysk zewnętrzny, jak go wykorzystasz, zależy tylko od Ciebie.

Teoretycznie ma taki sam średni czas działania godzin do powstania awarii jak inne typowe dyski SATA (nie USB) ???

Dysk jak dysk nie wiadomo kiedy padnie. Wiara w średni czas działania możesz cię sporo kosztować w przypadku gdy masz ważne dane a nie zrobisz kopii zapasowej.

Kopie zapasową na drugi dysk twardy, który też może “paść” ? Heh, bardzo ciekawe podejście, chyba, że w grę wchodzi niewiele pojemne płyty DVD na których nie opłaca się robić backupu z Terabajtowych dysków, bo koszt płyt DVD wyniesie dużo a czas nagrywania jeszcze dłużej hahaha :wink:

A może zapisac np. 4 TB w chmurze z predkością uploadu 128 kB/s - wieczność …

Jak pada jeden, to zazwyczaj nie drugi.

Czy całe te 4 TB to na pewno wszystko ważne dane? Może z tego 10 GB jest faktycznie istotne, a reszta to - powiedzmy - obrazy ISO Linuksów, które można w każdej chwili ściągnąć?

Tak 4 TB ważnych danych (muzyka, zdjęcia, filmy, dokumenty i inne ważne dla mnie pliki a nie jakieś programy i linuxy :stuck_out_tongue: )

No jak ktoś mówi: “Mam 500 GB dysk twardy i ciężko mi go zapełnić”. No skoro siedzi tylko w internecie i przegląda strony i nic nie zapisuje to ja się mu nie dziwię.

Ja mam dysk 320 GB dysk twardy i ciężko mi go zapełnić :wink: Dlaczego? Nie jestem chomikiem i nie trzymam na dysku wszystkiego, co mi w ręce wpadnie. Dokumenty, zdjęcia, kilka obrazów płyt to wszystko. I nie, nie jestem osobą, która tylko siedzi w sieci i przegląda strony.