Dysk co codziennego użytku czy tylko do archiwizacji?

(Djzon) #1

Czy ten dysk nadaje się do codziennego użytku czy tylko do archiwizacji?

http://allegro.pl/show_item.php?item=31 ... ter_okazje

(rgabrysiak) #2

Nie wiem co dla ciebie oznacza stwierdzenie “do codziennego użytku”, ale moim zdaniem można go wykorzystać zarówno do archiwizacji jak i “codziennej pracy”.

(reos) #3

Nowy, pojemny dysk zewnętrzny, jak go wykorzystasz, zależy tylko od Ciebie.

(Djzon) #4

Teoretycznie ma taki sam średni czas działania godzin do powstania awarii jak inne typowe dyski SATA (nie USB) ???

(rgabrysiak) #5

Dysk jak dysk nie wiadomo kiedy padnie. Wiara w średni czas działania możesz cię sporo kosztować w przypadku gdy masz ważne dane a nie zrobisz kopii zapasowej.

(Djzon) #6

Kopie zapasową na drugi dysk twardy, który też może “paść” ? Heh, bardzo ciekawe podejście, chyba, że w grę wchodzi niewiele pojemne płyty DVD na których nie opłaca się robić backupu z Terabajtowych dysków, bo koszt płyt DVD wyniesie dużo a czas nagrywania jeszcze dłużej hahaha :wink:

A może zapisac np. 4 TB w chmurze z predkością uploadu 128 kB/s - wieczność …

(Kpc21) #7

Jak pada jeden, to zazwyczaj nie drugi.

Czy całe te 4 TB to na pewno wszystko ważne dane? Może z tego 10 GB jest faktycznie istotne, a reszta to - powiedzmy - obrazy ISO Linuksów, które można w każdej chwili ściągnąć?

(Djzon) #8

Tak 4 TB ważnych danych (muzyka, zdjęcia, filmy, dokumenty i inne ważne dla mnie pliki a nie jakieś programy i linuxy :stuck_out_tongue: )

No jak ktoś mówi: “Mam 500 GB dysk twardy i ciężko mi go zapełnić”. No skoro siedzi tylko w internecie i przegląda strony i nic nie zapisuje to ja się mu nie dziwię.

(rgabrysiak) #9

Ja mam dysk 320 GB dysk twardy i ciężko mi go zapełnić :wink: Dlaczego? Nie jestem chomikiem i nie trzymam na dysku wszystkiego, co mi w ręce wpadnie. Dokumenty, zdjęcia, kilka obrazów płyt to wszystko. I nie, nie jestem osobą, która tylko siedzi w sieci i przegląda strony.