Dysk cos jest nie tak

Mam partycje o pjemnosci 11,6 gb i mam teoretycznie wolne 886 mb a gdy wchodze i daje na wsyzstkie pliki wlasciwosci nawet te ukryte i pokazuje ze mam zajete 2,6 gb gdzie moje wolne miejsce?

A przywracanie systemu masz wlaczone ?

moj komputer ppm wlasciwosci przywracanie systemu

jest wylanczone

Jak masz Nero to zobacz co i ile zajmuje miejsca na partycji.

w nero?

mam ale jak to sprawdzic

Wyświetl w oknie Nero tą partycję i zobaczysz wszystkie foldery i pliki i ich rozmiary.

naprawde szukalem i nie umiemznalesc mam nero 6.6 oem

Jak masz problem z Nero np opcja utwórz dysk z danymi - dodaj i wyświetl tą partycje 11.6 GB,to użyj programu np Total Commandera.

Program TC,wejdź w konfiguracja - ustawienia główne - wyświetlanie i zaptasz pokaż pliki ukryte/systemowe.OK.

Zobaczysz wszystkie pliki na partycji.

I teraz zakładka pliki i właściwości danego folderu lub pliku(ma być podświetlony folder lub plik na tej partycji 11.6 GB) i program Ci obliczy ile zajmuje dany folder lub plik na tej partycji 11.6 GB.

Dodasz wszystko i wiesz.

Możliwe również że dysk uszkodzony - jak pokazuje wielkość partycji system.

ladnie teraz mi prawde pokazuje ze ponad 10 gb zajete ale normalnie jak daje wlasciwosci w c; to pokazuje zajete ponad 2gb to gdzie sa te pliki ktore tak duzo miejsca zajmuja

Są to pliki ukryte.

Ja też tak kiedys się rozmyslałem, gdzie mi to wolne miejsce “ucieka”, tez sprawdzałem tak jak ty, nawet włączyłem zeby pokazywał ukryte pliki i foldery i nadal coś zamało, ale zawsze zostają chronione pliki systemu, których niewidać nawet jak włączyłeś zeby pokazywał ukryte pliki i foldery, a one tez zajmuja nawet sporo miejsca

Dokładnie. Pliki systemowe. :slight_smile:

dodam: chronione pliki systemowe czyli trzecia kategoria plików (w windozie, bo niewiem jak to jest z linuxem)

ale jak wykryc i zwolnic te miejsce bo nic nie moge zainstalowac powyzej 2gb a teoretycznie mam wolne 8

Musisz znaleść na tej partycji co to za folder lub plik tyle zajmuje miejsca - innej metody nie ma.

Może masz wgrane oprogramowanie i tyle zajmuje miejsca - więc trzeba coś odinstalować aby zwolnić miejsce na partycji.

A nielepiej pousuwać zbędne programy z Program Files?? Moja partycja systemowa ma GB i jakoś ciągnę, chociaz wiekszość programów jest na następnej partycji