Dysk cos jest nie tak

(Dawidfajkowski) #1

Mam partycje o pjemnosci 11,6 gb i mam teoretycznie wolne 886 mb a gdy wchodze i daje na wsyzstkie pliki wlasciwosci nawet te ukryte i pokazuje ze mam zajete 2,6 gb gdzie moje wolne miejsce?

(system) #2

A przywracanie systemu masz wlaczone ?

moj komputer ppm wlasciwosci przywracanie systemu

(Dawidfajkowski) #3

jest wylanczone

(JNJN) #4

Jak masz Nero to zobacz co i ile zajmuje miejsca na partycji.

(Dawidfajkowski) #5

w nero?

mam ale jak to sprawdzic

(JNJN) #6

Wyświetl w oknie Nero tą partycję i zobaczysz wszystkie foldery i pliki i ich rozmiary.

(Dawidfajkowski) #7

naprawde szukalem i nie umiemznalesc mam nero 6.6 oem

(JNJN) #8

Jak masz problem z Nero np opcja utwórz dysk z danymi - dodaj i wyświetl tą partycje 11.6 GB,to użyj programu np Total Commandera.

Program TC,wejdź w konfiguracja - ustawienia główne - wyświetlanie i zaptasz pokaż pliki ukryte/systemowe.OK.

Zobaczysz wszystkie pliki na partycji.

I teraz zakładka pliki i właściwości danego folderu lub pliku(ma być podświetlony folder lub plik na tej partycji 11.6 GB) i program Ci obliczy ile zajmuje dany folder lub plik na tej partycji 11.6 GB.

Dodasz wszystko i wiesz.

Możliwe również że dysk uszkodzony - jak pokazuje wielkość partycji system.

(Dawidfajkowski) #9

ladnie teraz mi prawde pokazuje ze ponad 10 gb zajete ale normalnie jak daje wlasciwosci w c; to pokazuje zajete ponad 2gb to gdzie sa te pliki ktore tak duzo miejsca zajmuja

(lazikar) #10

Są to pliki ukryte.

(Kondzio2003) #11

Ja też tak kiedys się rozmyslałem, gdzie mi to wolne miejsce "ucieka", tez sprawdzałem tak jak ty, nawet włączyłem zeby pokazywał ukryte pliki i foldery i nadal coś zamało, ale zawsze zostają chronione pliki systemu, których niewidać nawet jak włączyłeś zeby pokazywał ukryte pliki i foldery, a one tez zajmuja nawet sporo miejsca

(lazikar) #12

Dokładnie. Pliki systemowe. :slight_smile:

(Kondzio2003) #13

dodam: chronione pliki systemowe czyli trzecia kategoria plików (w windozie, bo niewiem jak to jest z linuxem)

(Dawidfajkowski) #14

ale jak wykryc i zwolnic te miejsce bo nic nie moge zainstalowac powyzej 2gb a teoretycznie mam wolne 8

(JNJN) #15

Musisz znaleść na tej partycji co to za folder lub plik tyle zajmuje miejsca - innej metody nie ma.

Może masz wgrane oprogramowanie i tyle zajmuje miejsca - więc trzeba coś odinstalować aby zwolnić miejsce na partycji.

(Kondzio2003) #16

A nielepiej pousuwać zbędne programy z Program Files?? Moja partycja systemowa ma GB i jakoś ciągnę, chociaz wiekszość programów jest na następnej partycji