DYSK D do CD ROM

Z “Mój komputer” zniknął dysk D do CD ROM pomocy co robić otrzymuje komunika, że został przeniesiony lub usunięty. Przez to CD ROM nie działa bo nie mogę go włączyć. Pozdrawiam

Opisz dokladniej problem - Jakie dokladnie dyski ci zniknely (Czy tylko cd-rom czy tez jakies inne dyski), jaki masz system operacyjny.

Napisz jaśniej o co ci chodzi. Będziesz tak pisał, to nikt Cię nie zrozumie

Na przyszłość pisz wyraźniej 8) .

Powinno pomoc:

http://groups.google.pl/groups?q=+Znikn … .pl&rnum=1

PS. Ja zrozumialem o co chodzi koledze. :wink:

:lol: Dziękuję bardzo za pomoc !!

A może coś nie tak z zasilaniem skoro nie można go włączyć. Najlepiej zobacz czy w ogóle się świeci dioda na cd, wiem że to w sumie głupota to pisać ale czasem to się zdarza…

A ja myślę, że sugerowanie się samym tylko CD ROM-em może być błędem. Mirgost napisała, że zniknął jej nie tyle CD, a przede wszystkim partycja D z “Mojego komputera”.

Na pewno musisz wykluczyć wirusa plikowo-dyskowego; np. jest taki drań o nazwie MJ.1513, który m.in. robi takie właśnie niespodzianki.

W tym linku możesz sobie o nim przeczytać.http://www.mks.com.pl/baza.html?show=description&id=43

Na razie nie baw sie w skanowanie, tylko prostym sposobem sprawdź czy w Twoim kompie nie siedzi jakieś dziadowstwo.

Wejdź w START-> Uruchom-> i wpisz: chkdsk

Pojawi się tabliczka i tam m.in. między innymi będzie podana ilość posiadanych bajtów pamięci. Jak liczba ta wynosi 655360, to kompa masz na 100% nie zainfekowanego.

Natomiast gdy będzie OK, staraj się przywołać w pamięci co robiłaś bezpośrednio w czasie przed “ulotnieniem” się tej partycji.

Pozdrawiam! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Dioda świeci, bo przy włanczaniu komputera miga światełko.

Brak jest na monitorze - (D:)

Opisz ktore dyski ci znikaja i jaki masz system

Napisała

System w tym w przypadku nie znaczenia. Po prostu Window`s family. :slight_smile:

Mirgost- czy sprawdziłaś już “chkdsk” w celu ewentualnego wykluczenia ingerencji wirusa?

:oops:

jest taki napis

C:\ dysk używa systemu plików w trybie zgodności z DOS

stronicowanie … i prawdopodobnie to jest przyczyną, że Dysk D zniknął z ekranu??? ale jak sobie z tym poradzić to nie mam pojęcia, chyba należałoby wezwać informatyka !!

OK. Nie doczekalem sie odpowiedzi jaki masz system ale w przypadku 98 zdarzalo sie ze znikal CD rom a wtedy najlepiej bylo zainstalowac DOSowe sterowniki od CDromu (ktory domyslnie byl instalowany przez 98 bez sterownikow DOSowych).

Mam Ofissa XP i Windowsa 98 :oops: :!:

Wlasnie dla tego prosilem o podanie systemu. W 98 jest problem czasami z cd-romem. Mam na razie tylko 2 rady mozliwe do wykorzystania.

  1. Zainstalowac DOSowe sterowniki do CDromu (o ile takowe posiadasz) i wtedy powinno wszystko juz grac (powinien byc cdrom).

  2. Mozesz sprobowac sciagnac z netu sterowniki do cdromu pod WIN98 i sprobowac dodac cdrom przez dodaj nowy sprzet w panelu sterowania.

:lol: Udało się ale musiałam jeszcze raz zainstalować Offisa i windowsa i to pomogło :smiley: