Dysk do HP Pavilion Gaming

Potrzebuję dodatkowego dysku do laptopa HP Pavilion Gaming Ryzen 5/16GB/512/Win10 GTX1650Ti.Dysk musi mieć pojemność od 500gb do 1 tb. Dysk będzie używany do różnych żeczy pobranych z sieci. Często będzie to kilkadziesiąt giga dziennie zapisu i kasowania.
Zastanawiam się nad czymś takim .
https://allegro.pl/oferta/dysk-twardy-1tb-sshd-1000gb-2-5-hybryda-10700412760

Ciekawi mnie ta hybryda, czy w ogóle warto brać coś takiego?

Zastanawiam się, czy zakup 6 letniego dysku z niewiadomym przebiegiem rozważasz z januszowania, czy niewiedzy. :wink: Na dysku jest data 2015 i masz 90% szans, że ten dysk nie był 6 lat trzymany w magazynie w idealnych warunkach i bez użytkowania, czyli nie jest „nowy”, jak deklaruje sprzedawca. Jak jest solidny, to wyzeruje Ci SMART i potem będziesz zdziwiony np. dlaczego padł z danymi po kilku tygodniach.

Jeżeli planujesz katowanie, choć te lepsze ssd to wytrzymają dłużej, to ja bym polecał najtańszy hdd z PEWNEGO źródła. Zakładając, że nie będą to gry/ 10GB projekty graficzne lub programistyczne, to przeżyjesz.

Seagate 1 TB 2.5" SATA III (ST1000LM035) - Dysk - Morele.net

@Securitas Jeżeli dysk ma być niezawodny a także szybki i wydajny to ja polecam ten WD Black 1TB HDD Dysk - ceny i opinie w Media Expert.

Pozdrawiam!

Dzięki za pomoc .Te dyski wybrałem po taniości(Januszowanie) ale dzięki radzie mądrzejszych i bardziej obeznanych z tematem na pewno nie powtórzę tego błędu. Szukam dysku do 200-300 zł.Może coś takiego?

Generalnie WD są uznawane za lepsze, w ich cenie już chyba 1 TB SSD wchodzą, więc może być.

@Securitas Ten Seagate też jest dobry chociaż ja osobiście brałbym WD gdyż mam ich parę sztuk w laptopach i nic im się złego nie dzieje. Najstarszy ma przepracowane ponad 5000 godzin i działa bardzo dobrze.

Pozdrawiam!